×
Etiketë: shtëpitë
Lajme30 Shtator 2020
Në vazhdim të debatit në RTK, Sami Lushtaku ka thënë se civilët serbë janë trajtuar si në luftë ashtu edhe pas luftë në mënyrë të dinjitetshme nga ushtarët e UÇK-së. Ai tha se ushtarët e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special asaj që e quan si Godfatherat e ri të fermave më kanabis në Britani të Madhe. Jon Austrin redaktori i shkrimeve për krimet në këtë gazetë...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Protestat e punonjëseve dhe punonjësve të seksit u kurorëzuan me sukses. Bordeleve në pesë lande të Gjermanisë u lejohet të mirëpresin sërish klientë – sidoqoftë me maska. Gjykata e Lartë Administrative e Rin-Westfalisë Veriore në...
Sport03 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rininë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka uruar fitore kombëtares së Kosovës në ndeshjen e sotme me Moldavinë. Në një shkrim në Facebook, Dumoshi ka shkruar se: sonte tifozët “Dardanët” dhe qytetarët...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Rreth 3 mijë njerëz janë detyruar të evakuohen nga shtëpitë e tyre si pasojë e një zjarri që u shkaktua në rajonin jugor të Andaluzisë se Spanjës, thanë autoritetet e atjeshme të dielën. Zjarrfikësit dhe...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Mijëra amerikanëve, nga Nju Jorku në Los Angeles, nga Teksasi në Florida, prej disa javësh po i vinë në shtëpi ose në zyre pako që deklarojnë në ambalazhimin e tyre pajisje nga më të ndryshmet,...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Të paktën 8.000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Riverside County, në Kaliforninë Jugore. Sipas autoriteteve zjarri ka nisur që të premten dhe forcat zjarrfikëse...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Më shumë se 550 banorë dhe pjesëtarë të stafit në një qendër për kujdesin ndaj të moshuarve në Viktoria të Australisë janë diagnostikuar me koronavirus. Autoritetet i kanë injoruar thirrjet që personat e prekur të...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Që pas ditës kur tërmeti goditi Shqipërinë, pati shumë premtime për ndërtimin e shtëpive të familjeve që mbetën të pastrehë. I pari që ka nisur punën dhe ka përfunduar 10 shtëpitë e para është Arbër...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Për shkak të reshjeve të mëdha, niveli i lumenjve në Serbinë perëndimore po rritet. Shteti ka shpallur gjendje e jashtëzakonshme në shtatë komuna. Uji po merr gjithçka me vete, derisa raportohet edhe për njerëz të...
Lajme20 Qershor 2020
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku përmes një postimi në Instagram ka kujtuar kohën kur kosovarët u detyruan të braktisnin shtëpitë dhe vendin e tyre, kjo pas gjenocidit nga Serbia 21 vite më parë....
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Policia e Shqipërisë ka njoftuar se ka intensifikuar masat me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit. Në Shqipëri po rritet numri i rasteve pas heqjes së masave të kufizimit. Nga policia është kërkuar që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.