×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia në Shqipëri “kërcënon” me sanksione të infektuarit që dalin nga shtëpitë

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Policia e Shqipërisë ka njoftuar se ka intensifikuar masat me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit. Në Shqipëri po rritet numri i rasteve pas heqjes së masave të kufizimit.

  Nga policia është kërkuar që të respektohet distancimi social, masat mbrojtëse dhe vetëkarantinimi i të infektuarve. Madje është paralajmëruar se të infektuarit që do të dalin nga shtëpitë, do të përballen me sanksione.

  “Shërbimet e policisë, në bazë të listave përkatëse, kanë telefonuar dhe kanë kontaktuar me secilin prej personave të infektuar dhe u kanë kërkuar në mënyrë të prerë që mos të dalin nga banesa, duke ua bërë me dije sanksionet ligjoret të parashikuara me Aktin Normativ, në rast të shkeljes së vetëkarantimint të detyrueshëm”, thuhet në komunikatë të policisë.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq deklaroi se ruajtja e Kosovës si pjesë e Serbisë është pika e parë në listën e planit 10-pikësh...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Ahmetaj. Ai ka reaguar ashpër kundrejt deklaratave të ndryshme që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Paneli i Gjykatës së Apelit të Gjykatës Speciale në Hagë më 14 dhjetor do ta shqiptojë aktgjykimin në rastin e Salih Mustafës....
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.