×
Etiketë: shpërthimit
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Të paktën 28 njerëz u vranë të mërkurën kur një cisternë me gaz shpërtheu në shtetin qendror nigerian të Kogis dhe filloi një flakë, tha një zyrtar i agjencisë së sigurisë rrugore. Bisi Kazeem, zëdhënës...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Numri i të vdekurve nga një shpërthim në një xhami afër Dakas, kryeqyteti i Bangladeshit, është rritur në njëmbëdhjetë, njofton policia dhe mjekët. Shpërthimi ndodhi të premten në mbrëmje ndërsa predikuesit myslimanë po mbaronin lutjet...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Punëtorët libanezë të shpëtimit zbuluan shenja jete të enjten në rrënojat e një ndërtese në një zonë rezidenciale të Bejrut që ishte shembur pas një shpërthimi të madh të 4 gushtit në afërsi të portit,...
Lajme29 Gusht 2020
Një bombolë gazi ka shpërthyer sot në një objekt banesor në komunën e Istogut. Si pasojë e shpërthimit, tre persona janë lënduar. Rastin e ka konfirmuar Driton Rugova, zëdhënës i Policisë në rajonin e Pejës....
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Kombet e Bashkuara vlerësojnë se Libanit i duhen afro 117 milionë dollarë ndihmë urgjente pas shpërthimit në portin e qytetit më 4 gusht, nga i cili u vranë më shumë se 160 njerëz, u plagosën...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi që tregojnë momentet e fundit të zjarrfikësve, që tentojnë të parandalojnë përhapjen e mëtejme të zjarrit në depon e 12-të në portin e Bejrutit, vetëm pak momente para shpërthimit...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në kryeqytetin libanez, Bejrut, ku raportohet se kanë ndërruar jetë së paku 100 persona gjersa janë lënduar katër mijë të tjerë. Një prej të mbijetuarave është edhe Chadia Elmeouchi-Noum,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Spitalet e Libanit që po ashtu po përballen me pacientët nga COVID-19 u mbushën me viktimat e këtij shpërthimi tragjik. Arianit Shehu, drejtori i Institutit Nacional Demokratik për Lindjen e Mesme, në një intervistë për...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Statistikat e fundit të nxjerra nga Libani raportojnë për 50 të vdekur dhe mbi 3.000 të plagosur pas shpërthimit të fuqishëm në kryeqytetin Bejrut. Shpërthimi në qytetin port pranë një fabrike fishekzjarresh në orën 6...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Departamenti Amerikan i Shtetit po ndjekë me vëmendje raportet për një shpërthim në Bejrut dhe është i gatshëm të ofrojë ‘të gjithë ndihmën e mundshme’, tha një zëdhënës i agjencisë, pasi një shpërthim masiv ndodhi...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Kryeministri libanez, Hassan Diab shpalli se e mërkura 5 gusht do të jetë një ditë zie kombëtare për viktimat e shpërthimit të madh në portin e Bejrutit, raportoi agjencia kombëtare e lajmeve, ANI. Numri i...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Një burrë 39-vjeçar është arrestuar në lidhje me zjarrin që shpërtheu në Katedralen e Nantes, e ndërtuar në shekullin e pesëmbëdhjetë. Zjarri shkaktoi dëme të konsiderueshme në objektin historik. Burri i arrestuar është refugjat nga...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Për gjashtë javë me radhë banorët e Melburnit në Australi do të qëndrojnë të izoluar në shtëpi për shkak të valës së dytë të infektimit me koronavirus. Prej ditësh autoritetet po identifikojnë mbi 100 raste...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.