×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pas shpërthimit në një xhami në Bangladesh, rritet numri i të vdekurve

  FrontOnline
  05 Shtator 2020

  Numri i të vdekurve nga një shpërthim në një xhami afër Dakas, kryeqyteti i Bangladeshit, është rritur në njëmbëdhjetë, njofton policia dhe mjekët.

  Shpërthimi ndodhi të premten në mbrëmje ndërsa predikuesit myslimanë po mbaronin lutjet e tyre të mbrëmjes në xhaminë Baitus Salat Jama Masjid në rrethin Narayanganj, rreth 25 kilometra në jug të Dakas, tha oficeri i policisë, Zayedul Alam, raporton deutschewelle.

  Ai shtoi se 37 nga 40 viktimat me dëmtime serioze u transportuan në një institut shtetëror të specializuar për djegie dhe kirurgji plastike në Daka, transmeton Telegrafi.

  Gjatë natës, dhjetë vetë vdiqën në spital, u tha gazetarëve mjeku Sankar Paul.

  Një djalë shtatë vjeçar, i cili kishte djegie në 95 për qind të trupit, vdiq disa orë pasi u shtrua në spital, tha kreu i institutit, Samantha Lal Sen.

  Ai u tha gazetarëve më herët se shumica e viktimave ishin në gjendje kritike.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i bindur se Polonia dhe Sllovakia do të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën.. Polonia...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Shefi i shtabit të presidentit ukrainas, Andriy Yermak, tha se disa specialistë do të mbërrijnë në Ukrainë për të hartuar planet për...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Rene Troccaz është i dërguar i Francës për Ballkanin Perëndimor. Ai është emëruar në këtë pozitë nga Ministrja për Evropë dhe Punë...
  Të tjera
  Sport29 Shtator 2023
  Monza ka konfirmuar zyrtarisht nënshkrimin me Alejandro ‘Papu’ Gomez me një kontratë deri në fund të sezonit 2023-24. 35-vjeçari arrin si transferim...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të presidentit të ShBA-së, Joe Biden, Jake Sullivan. Kurti e...
  Lajme29 Shtator 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka thënë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, se përgjegjësit për sulmin në Banjskë ndodhen në Serbi....
  Lajme29 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në një intervistë dhënë një mediumi në Shqipëri ka trajtuar zhvillimet e fundit në Kosovë si dhe...
  Lajme29 Shtator 2023
  Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike në Beograd, analisti Dushan Janjiq deklaroi në një intervistë në “Info Plus” në RTK, se grupi...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe ka njoftuar se e ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.