Bota/Rajoni

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas shpërthimit në Bejrut

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas shpërthimit në Bejrut
21:11 | 04 Gusht 2020

Departamenti Amerikan i Shtetit po ndjekë me vëmendje raportet për një shpërthim në Bejrut dhe është i gatshëm të ofrojë ‘të gjithë ndihmën e mundshme’, tha një zëdhënës i agjencisë, pasi një shpërthim masiv ndodhi në kryeqytetin libanez të martën, duke vrarë të paktën 10 njerëz dhe duke plagosur qindra.

Departamenti nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkakun e shpërthimit, tha zëdhënësi dhe shtoi se agjencia po punon ngushtë me autoritetet lokale për të përcaktuar nëse ndonjë shtetas i ShBA’së ishte prekur në incident.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera