×
Etiketë: shpërthimit
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Një shpërthim masiv i koronavirusit në një shkollë islamike, e cila rezultoi në më shumë se 100 raste, u nxit nga mbledhja e një familjeje në Victoria. Shpërthimi në Kolegjin Al-Taqwa në perëndim të Melburnit...
Lifestyle08 Korrik 2020
Aromë e ëmbël, unike, delikate e një mango të lezetshme sjell tropikët në pjatën tuaj. Mango në të vërtetë promovon shëndetin e njeriut në mënyra të ndryshme, nga tretja në imunitet, transmeton lajmi.net. Kujdesi për...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Autoritetet gjermane janë duke i rivendosur masat e kufizimit të lëvizjes, pas një shpërthimi të ri të virusit i lidhur më një fabrikë të paketimit të mishit, raporton BBC-ja të martën. Më shumë se 1.300...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Korea Jugore ka konfirmuar valën e dytë të shpërthimit të koronavirusit të ri, derisa Ministri i Shëndetësisë së vendit ka paralajmëruar për një situatë të rënduar të rasteve. Ministri i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale të...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Organizata Botërore e Shëndetit ka paralajmëruar se një valë e dytë e koronavirusit mund të godasë këtë vjeshtë, teksa u kërkuan vendeve të krijojnë program të suksesshëm testimi, gjurmimi dhe izolimi. Dr Hans Kluge, drejtori...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Autoritetet në Berlin kanë vendosur 369 familje nën karantinë pasi dhjetëra njerëz rezultuan pozitive në koronavirus. Zyrtarët në rrethin jugor të Neukoelln thanë se shpërthimi përfshinte shtëpi në shtatë vendndodhje të ndryshme dhe në disa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.