Gjuha:
×
Etiketë: shënojnë
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Udhëheqës nga e mbarë bota e shënuan të hënën 75-vjetorin e themelimit të Kombeve të Bashkuara. Ky përvjetor u shënua nën hijen e pandemisë së koronavirusit dhe në kohën kur tensionet mes Shteteve të Bashkuara...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Emiratet e Bashkuara Arabe e kanë raportuar numrin më të lartë të rasteve të reja të koronavirusit për periudhën 24-orëshe me 1,007 persona të konfirmuar me Covid-19 për një ditë. Shteti i Gadishullit Arabik ka...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në Shqipëri do të mbizotërojë mot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm, por që herë pas here do të ketë reshje shiu, kryesisht në zonat malore. Sipas Meteoalb,...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Në më shumë se 40 shkolla në Berlin janë raportuar të infektuar me koronavirus, vetëm dy javë pasi shkollat rifilluan mësimin. Gazeta Zeitung shkruan se dhjetëra persona nga stafi i mësimdhënësve dhe qindra studentë janë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Emiratet e Bashkuara Arabe nuk e kanë regjistruar asnjë viktimë të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara. Lajmin e bëri të ditur princi i Abu Dabit, Mohammed Bin Zayed. “Sot njoftojmë se ka pasur zero...
Lajme01 Korrik 2020
Përmes një aktiviteti online në Kosovë do të shënohet kalimi i Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian nga Kroacia tek Gjermania. Gjatë kësaj ngjarje do të përshkruhen për publikun kosovar arritjet kryesore të Presidencës kroate...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Rastet e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara kanë shkuar në mbi 2.5 milionë. Florida dhe Teksasi kanë shënuar rekorde të rasteve të reja. Rritja e numrit të rasteve në pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Nuk është e pazakontë që shfaqjet në shtëpinë e operës “Gran Teatre del Liceu” të Barcelonës të mbushen menjëherë, por kësaj radhe muzikantët përformuan të hënën për një audiencë të pazakontë. Sipas mediave të huaja,...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Po vazhdon gjendja shqetësuese me pandeminë në Shtetet e Bashkuara. 29 shtete të ShBA-së kanë raportuar rritje të numrit të rasteve. Më shumë se gjysma e shteteve të ShBA-së kanë raportuar rritje të numrit të...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar 30,911 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara. Kështu, shifra e përgjithshme e personave të infektuar me virusin e...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Infeksionet e reja kanë arritur nivel rekord në gjashtë shtete të Shteteve të Bashkuara, duke e shënuar një valë të re të rritjeve për javën e dytë radhazi. Arizona, Florida, Oklahoma, Oregoni dhe Teksasi kanë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.