×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Emiratet e Bashkuara Arabe shënojnë zero viktima të Covid-19, për herë të parë që nga prilli

  FrontOnline
  15 Korrik 2020

  Emiratet e Bashkuara Arabe nuk e kanë regjistruar asnjë viktimë të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara. Lajmin e bëri të ditur princi i Abu Dabit, Mohammed Bin Zayed.

  “Sot njoftojmë se ka pasur zero vdekje të lidhura me Covid-19 në Emiratet e Bashkuara Arabe në 24 orët e fundit. Mirënjohja jonë më e thellë për heronjtë tanë në vijën e frontit dhe për shoqërisë për përkushtimin e tyre në respektimin e masave parandaluese. Ne duhet t’i vazhdojmë përpjekjet e përbashkëta për ta luftuar këtë sfidë”, shkroi princi në Twitter.

  Hera e fundit kur Emiratet e Bashkuara nuk kanë shënuar viktima të koronavirusit për 24 orë ishte data 18 prill, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.

  Të martën, në këtë shtet u regjistruan edhe 375 raste të reja të infektimeve dhe numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 55.573 persona. Prej tyre, mbi 46,000 tashmë janë shëruar.

  Në përgjithësi, Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë testuar për koronavirus më shumë se katër milionë njerëz nga 11 milionë banorë sa janë gjithsej.

  Ministri i Shëndetësisë njoftoi se dy vaksina tashmë kanë hyrë në fazën e tretë të testimit dhe 15,000 persona kanë qenë vullnetarë në këtë testim. Procesi ka filluar në qershor në bashkëpunim me Kinën.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një ngjarje e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes, tronditi opinionin publik. Ishte ora 15:30 kur babë e...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, ka pësuar dëmtime në mushkëri dhe pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale abdominale. Ai ndodhet në Spitalin e Traumës...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.