×
Etiketë: arabe
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe tha se ka miratuar përdorimin e një vaksine kundër coronavirusit te punonjësit shëndetësorë, pas testimeve të suksesshme klinike. Ministri i Shëndetësisë, Abdul Rahman Mohammed Al Oweis, tha se vaksina...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Emiratet e Bashkuara Arabe e kanë raportuar numrin më të lartë të rasteve të reja të koronavirusit për periudhën 24-orëshe me 1,007 persona të konfirmuar me Covid-19 për një ditë. Shteti i Gadishullit Arabik ka...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, duke vlerësuar lartë rolin e Shteteve të Bashkuara në këtë proces. “Bashkimi Evropian ka promovuar për vite me radhë...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe janë pajtuar që t’i normalizojnë marrëdhëniet, ka njoftuar Presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Në një deklaratë të përbashkët, Presidenti i SHBA-së Donald Trump, Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu dhe...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Këshilli për Bashkëpunim i Gjirit përmes një letre dërguar në Kombet e Bashkuara, ka dhënë pëlqimin për zgjatje të embargos së armëve ndaj Iranit. Embargoja përfundon në muajin tetor dhe Shtetet e Bashkuara janë duke...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan sot vënien në punë të centalit të tyre bërthamor civil të Barakahut, i pari në botën arabe. “Ne njoftojmë sot se Emiratet e Bashkuara Arave kanë proceduar me sukses vënin...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Emiratet e Bashkuara Arabe kanë nisur operacionet në termocentralin e parë bërthamor të botës arabe, në bregdetin e Gjirit, në lindje të Katarit. Zbërthimi i atomit ka filluar në një nga katër reaktorët në uzinën...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Emiratet e Bashkuara Arabe nuk e kanë regjistruar asnjë viktimë të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara. Lajmin e bëri të ditur princi i Abu Dabit, Mohammed Bin Zayed. “Sot njoftojmë se ka pasur zero...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.