Bota/Rajoni

Shtetet e Bashkuara shënojnë rreth 31,000 raste të reja të Coronavirusit

Shtetet e Bashkuara shënojnë rreth 31,000 raste të reja të Coronavirusit
11:03 | 23 Qershor 2020

Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar 30,911 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara.

Kështu, shifra e përgjithshme e personave të infektuar me virusin e ri në shtetin më të prekur në botë shkoi në 2,312,302, shkruan “CNN”.

Në këto shifra përfshihen 50 shtetet e Shteteve të Bashkuara, Distrikti i Kolumbisë dhe rastet e personave të riatdhesuar.

Shtetet e Bashkuara janë vendi me më së shumti të vdekur dhe të infektuar me Covid-19 në mbarë botën.

Pavarësisht gjendjes shqetësuese, presidenti Donald Trump vazhdimisht është përpjekur ta nënvlerësojë efektin e pandemisë dhe ka bërë thirrje që të rihapet ekonomia.

 

 

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera