×
Etiketë: shtetet
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal ka kaluar projektligjin për ndryshim/plotësimin e Ligjit për Automjete i cili heq detyrimin e homologimit të veturave të reja dhe të përdorura ka bërë të...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Rreth 35% e popullsisë në botë i jep veturës nga e majta. Ose për ta thënë me fjalë të tjera, rreth dy e treta e popullsisë në botë lëvizin në anën e djathtë të rrugës....
Lajme12 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po konsideron se Kosova është duke e menaxhuar më mirë se vendet e rajonit pandeminë e koronavirusit. Në Facebook, Zemaj ka publikuar bilancet e të infektuarve dhe viktimave në 24...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
sh-kryeministri i Shqipërisë e konsideron si ngjarje historike marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë – Serbi. Ka thënë se të dyja palët kanë fituar, ndërsa Kosova ka lëshuar pe te minishengeni pasi i është kërkuar...
Vip02 Shtator 2020
Stresi është një ndër reperët më të përfolur të skenës shqiptare. Ai është shumë aktiv në rrjetet sociale , ku publikon herë pas here foto dhe video nga më të ndryshmet. Rreth një orë më...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Lituania, Letonia dhe Estonia kanë bërë të ditur se kanë vendosur masa për ndalim të udhëtimit ndaj presidentit bjellorus, Alyaksandr Lukashenka dhe 29 zyrtarëve tjerë bjellorusë, ndërkohë që rritet presioni ndaj liderit autoritar rreth shkeljeve...
Lajme20 Gusht 2020
Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Meliza Haradinaj-Stublla, kanë zhvilluar një takim me Zëvendës Ndihmës Sekretarin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.