×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mijëra bimë mbushën sallën madhështore të operës në Barcelonë – muzikantët shënojnë heqjen e masave kundër COVID-19

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Nuk është e pazakontë që shfaqjet në shtëpinë e operës “Gran Teatre del Liceu” të Barcelonës të mbushen menjëherë, por kësaj radhe muzikantët përformuan të hënën për një audiencë të pazakontë.

  Sipas mediave të huaja, opera po shënon heqjen e masave në Spanjë, të implementuara muaj më parë, si pasojë e sëmundjes COVID-19.

  Dhe mijëra bimë “ngjyrosën” sallën e operës madhështore.

  Ngjarja e fundit ishte punë e artistit konceptual, Eugenio Ampudia, dhe përfshiu një përformancë nga kuarteti i vargjeve, UceLi Quartet.

  Gjithsej, 2,292 bimë “gjelbëruan” teatrin, ndërsa opera përformoi “Crisantemi” të Puccinit, sipas një deklarate nga Liceu. /Telegrafi/

  The plants will be donated to hospital workers.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit bëri të ditur se ambasadori i saj dhe stafi tjetër i ambasadës janë kthyer në Teheran, një...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas, dha dorëheqje nga kjo pozitë, për t’u bërë shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian në...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Jeffrey Hovenier, tha se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës është i...
  Lajme15 Korrik 2024
  Salla e Kuvendit të Kosovës është në rinovim e sipër ndërsa Shefi i Kabinitetit të Glauk Konjufcës, Ilir Kërçeli njoftoi se tashmë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Gjykata Speciale ka njoftuar se në rastin gjyqësor Januzi dhe të tjerët, është marrë vendim për kalimin e dosjes së çështjes dhe...
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.