×
Etiketë: ndodh
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Optimistët shpresonin se Covid-19 nuk do të mbijetojë në nxehtësinë e verës. Sidoqoftë, këto shpresa janë zbehur. Virusi u shfaq edhe më i fuqishëm në Iran pavarësisht temperaturave të larta, dhe nuk ka problem të...
Lajme16 Korrik 2020
Kuvendi i Komunës së Prizrenit, mban mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Sulltan Badalli. (Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”, Prizren, ora 10:00) Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, bashkë me inspektorët...
Lifestyle09 Korrik 2020
Mjekëve mund t’i kenë ikur shenjat serioze dhe fatale të çrregullimeve mendore, të nxitura nga koronavirusi tek pacientët me simptoma të lehta, paralajmëruan shkencëtarët. Neurologët britanikë të mërkurën publikuan detaje të më shumë se 40...
Lifestyle09 Korrik 2020
Sipas American Heart Association, ju duhet të konsumoni jo më shumë se 2.300 mg kripë në ditë, çka është ekuivalente me 1 lugë çaji Sugjerohet që të zgjidhni kripën himalajane për konsum dhe nëse vuani...
Lifestyle07 Korrik 2020
Djathi, edhe në të kaluarën ka qenë një nga produktet e bulmetit më të rekomanduara nga mjekët, për shkak të vlerave shëndetësore që ka. Por e kishit menduar ndonjëherë se kur është koha më e...
Lajme06 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi thotë se nuk mund të ndodh që me Maqedoninë e Veriut të udhëheq një kryeministër shqiptar. Për situatën aktuale atje, ai ka folur i ftuar në...
Lifestyle06 Korrik 2020
Imagjinojeni këtë: më në fund filloni të hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe vini re bukën e mykur! Kjo me siguri ju ka ndodhur një herë ose dy herë, dhe me shumë mundësi jeni shqetësuar...
Lajme05 Korrik 2020
Familjarët ngritin dyshime për oksigjenin, edhe pse askush nuk ka fakte që sistemi kishte problem, ose që cilësia ishte dobëtNjë 70- vjeçar nga Mitrovica ka ndërruar jetë mbrëmë pak pas mesnatës në Klinikën Infektive. Ai...
Lajme02 Korrik 2020
Analisti Armend Muja thotë se duhet ndarë karriera e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit deri në vitin 1999 dhe pas këtij viti. Muja në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se...
Lifestyle02 Korrik 2020
Kafeja në të vërtetë është shumë e shëndetshme. Është e ngarkuar me antioksidantë dhe lëndë ushqyese të dobishme që mund të përmirësojnë shëndetin tuaj. Studimet tregojnë se pirësit e kafesë kanë një rrezik shumë më...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Çfarë duhet të kuptojmë nga raportimet që kanë dalë në sipërfaqe ditët e fundit se agjentët e inteligjencës ushtarake ruse po ofronin para për luftëtarët talibanë për të vrarë personel të SHBA-së apo edhe të...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti, ka akuzuar qeverinë e Shqipërisë për mungesë transparence në lidhje me situatën Covid në vend. Përmes një analize të cilën e ka përcjellë në rrjetin social, epidemiologu krahason grafikët e personave...
Lajme25 Qershor 2020
“KRU” Prishtina ka publikuar një fotografi ku shihet se si se si një gruaje që jeton jashtë Republikës së Kosovës ia vjedh ujin e pijshëm një konsumatorë i papërgjegjshëm, në afërsi. Siç njofton kumtesa, konsumatori...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.