×
Etiketë: ndodh
Lifestyle29 Gusht 2020
Niveli i lartë i hekurit nuk është i vetmi fakt që e bën spinaqin të denjë të quhet një “super-ushqim”. Rezulton se spinaqi mund ta bëjë trupin më të shëndetshëm dhe më të fortë në...
Lajme27 Gusht 2020
Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj ka dhënë detaje se si do të veprojnë në rast se në shkollë, paraqiten rastet me Covid-19, qoftë te nxënësit apo edhe te mësimdhënësit. Rexhaj theksoi se mësimdhënësit mbi 60...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Përshkallëzimi i një konflikti të çastit në Tiranë, për fat të mirë u parandalua në kohë. Mësohet se shtetasi Robert Skara, 34 vjeç kishte hipur mbi mjetin e shtetasit K.B, të cilin ia kishte thyer...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Kryeministri Boris Johnson zgjodhi të kalonte pushimet verore në një fshat skocez duke bërë kamping me familjen e tij, por atje është hasur me një të papritur. Pronari i tokës, Kenny Cameron, është nevrikosur jashtë...
Lajme19 Gusht 2020
Ngjarjet kryesore të ditës. Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë i dorëzon Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) kuponë që do t’u shpërndahen 2 mije familjeve që janë përfituese të...
Lajme18 Gusht 2020
Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e sotme. Kuvendi i Komunës së Prizrenit mban vazhdimin e mbledhjes së tretë të rregullt për vitin 2020. (Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”, ora 10.00) Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë është rritur pas përplasjes së anijeve dy ditë më parë në Egje. Sëfundmi, mediat turke raportojnë se Forcat Ajrore të Turqisë kanë ngritur në ajër 8 avionë të tipit F-16,...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Epidemia e koronavirusit ka vërshuar në të gjithë globin, ndërsa ekspertët thonë se parandalimi i saj mund të arrihet përfundimisht përmes një vaksine efektive. Mirëpo sa kohë i duhet një vaksine të zhvillohet? Katër vite,...
Lajme14 Gusht 2020
Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Austri. Pomepo atje është takuar më ministrin e Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, me të cilin kanë diskutuar edhe...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Spitalet e Libanit që po ashtu po përballen me pacientët nga COVID-19 u mbushën me viktimat e këtij shpërthimi tragjik. Arianit Shehu, drejtori i Institutit Nacional Demokratik për Lindjen e Mesme, në një intervistë për...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Pandemia me koronavirus është krizë që ndodh një herë në shekull, efektet e së cilës do vërehen në dekadat që do të vijnë, ka thënë udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai...
Lajme29 Korrik 2020
Klinika e Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është ndër klinikat më të ngarkuara me pacientë që trajtohen për koronavirus. Në këtë klinikë për momentin janë duke u trajtuar rreth 100 pacientë ndërsa ka...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një intervistë për “The Pavlovic Today”, ka folur rreth dialogut të rinisur të Brukselit dhe mungesës së koordinimit në mes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.