[wp-story]

Bota/Rajoni

“M’u zhduk nga toka ime”/ Kryeministrit Boris Johnson i ndodh e papritura gjatë pushimeve në kamping

“M’u zhduk nga toka ime”/ Kryeministrit Boris Johnson i ndodh e papritura gjatë pushimeve në kamping
22:18 | 21 Gusht 2020

Kryeministri Boris Johnson zgjodhi të kalonte pushimet verore në një fshat skocez duke bërë kamping me familjen e tij, por atje është hasur me një të papritur.

Pronari i tokës, Kenny Cameron, është nevrikosur jashtë mase kur kuptoi se kryeministri anglez dhe e fejuara e tij Carrie Symonds kishin ngritur tendën e tyre në tokën e tij, pa i pyetur më parë.

Ai gjithashtu u zemërua që Johnson dhe Symonds, 32 vjeç, dukej se po ngjiteshin mbi gardhin e tij për të arritur në tendën e kanavacës me ngjyrë kremi, në vend që të përdorin portën në fushë.

Fermeri i deleve ishte gjithashtu i shqetësuar se zjarri në kamp kishte një rrezik të mundshëm përhapje flakësh për shkak të kushteve të thata të bishtajave në javët e fundit.

Duke folur ekskluzivisht për MailOnlineCameron i hutuar tha: ‘Z. Johnson ka menduar të udhëheqë vendin dhe akoma ai nuk po jep një shembull të shkëlqyer”.

“’Zakonisht nëse njerëzit duan të futen brenda një zone të rrethuar, ata së pari kërkojnë leje, por mua nuk më pyetën. Ngriti çadrën në tokën time pa pyetur fare. Po të kishte pyetur sigurisht që do ta lejoja” shtoi ai.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera