×
Etiketë: ndodh
Lajme29 Shtator 2020
Republika e Kosovës vazhdon të mos ketë qasje në 99 pronat e ndërmarrjeve shoqërore që gjenden në Republikën e Serbisë. Përveç identifikimit të tyre dhe vendndodhjes së aseteve, Prishtina zyrtare nuk ka informacione nëse këto...
Lajme28 Shtator 2020
Një nga rrugët më të frekuentuara në Kosovë është ajo që lidh kryeqytetin me Podujevën. Për shkak të afërsisë dhe qarkullimit të madh të qytetarëve në këto dy qytete, shpesh krijohen edhe kolona të gjata....
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Migjen Shala ka thënë se nuk e dinë se çfarë po ndodh. Sipas tij, pjesëtarët e Eulexit, mund të kenë ardhur për të kryer bastisje në zyret e tyre. "Nuk e dimë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një erë e lehtë paqeje po fryn këto ditë në Mesdheun Lindor, ku Greqia dhe Turqia janë zotuar se do të rifillojnë bisedimet për gjetjen e një marrëveshjeje. Pas tensioneve të fundit për kërkimet nën...
Lajme22 Shtator 2020
Të hënën është nënshkruar marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për nxitjen e investimeve,e ku zyrtarët amerikanë kanë premtuar mbi 1 miliardë dollarë investime për projektin e “Autostradës së paqes”, hekurudhave dhe...
Lifestyle21 Shtator 2020
Është interesante të shihet si duket ajo, si zhduken mbetjet e ushqimit nga enët dhe ato bëhen plotësisht të pastra – Gjithmonë më ka interesuar se çfarë ndodh në enëlarësen time kur mbyll derën dhe...
Lajme18 Shtator 2020
Gjermania vazhdon të presë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të prodhojë një marrëveshje gjithëpërfshirëse, e cila do të rregullojë të gjitha çështjet mes dy vendeve, të hapë perspektivën e tyre evropiane dhe të kontribuojë...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në një intervistë në ” Rreze dielli’’ trajtuam një histori të veçantë, e cila edhe njëherë na tregoi se dashuria triumfon mbi gjithçka. Elsa Nilaj është vajza nga shkodra, e cila prej disa vjetësh jeton...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu, për arsye ende të paditura, në zonën e portit të Ankonës në Itali. Flakët filluan rreth 35 minuta pas mesnatës duke vënë menjëherë në lëvizje 16 skuadra zjarrfikësish...
Lajme16 Shtator 2020
Analistja Donika Emini thotë se tetori do të jetë shumë i rëndësishëm për Kosovën në raport me liberalizimin e vizave. Emini në RTV Dukagjini ka thënë se dialogu që nga viti 2014 është përdorur nga...
Lifestyle15 Shtator 2020
Të gjithë e kemi dëgjuar paralajmërimin se nuk duhet të hash darkë pas orës tetë, ose do të shtosh në peshë. Por metabolizmi ynë nuk është se ndalon së punuari në darkë. Prandaj çelësi i...
Lajme11 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka shpërndarë fotografinë e pazakontë nga Klinika Infektive në Tiranë.Një mjek shihet me kallash në dorë përpara ambienteve të Klinikës Infektive. “Nje mjek me kallash ne dore?!Kjo foto nuk eshte...
Lifestyle07 Shtator 2020
Kur dikush sheh një mizë brenda në ushqim me shumë mundësi e hedh, por ka disa të tjerë që nuk i kushtojnë shumë rëndësi duke thënë se “është vetëm një mizë”. Ky është një gabim...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.