×
 • Lajme
 • Lajme

  Ndodh edhe kjo, komshiu ia vjedh gypin e ujit mërgimtares

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  “KRU” Prishtina ka publikuar një fotografi ku shihet se si se si një gruaje që jeton jashtë Republikës së Kosovës ia vjedh ujin e pijshëm një konsumatorë i papërgjegjshëm, në afërsi.

  Siç njofton kumtesa, konsumatori e largon gypin (13) dhe e vendosë te gypi ( 16 ), në një lagje të Prishtinës.

  Njoftimi i plotë:

  Prishtinë, 25 qershor – Në këtë fotografi e realizuar nga vendi i ngjarjes shihet qartë, se si një gruaje që jeton jashtë Republikës së Kosovës ia vjedh ujin e pijshëm një konsumatorë i papërgjegjshëm, në afërsi.

  Konsumatori i papërgjegjshëm e largon gypin (13) dhe e vendosë te gypi ( 16 ), në një lagje të Prishtinës.

  Të nderuar konsumatorë, KRU” Prishtina” nuk do të ndalet me inspektimet dhe kontrollimin e zonave në terren për identifikimin e këtyre papërgjegjësive publike , identifikimin e kyçjeve ilegale dhe çdo vjedhje tjetër e ujit që shkon në dëm të ndërmarrjes dhe konsumatorëve të përgjegjshëm.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, sot është vizituar për herë të parë nga mbesa e tij, Toska bashkë me vajzën e tij,...
  Lajme25 Maj 2024
  Normalizimi i marrëdhënieve mes Prishtinës e Beogradit nuk ka kaluar pa u përmendur as në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Lord Mark Lancaster...
  Lajme25 Maj 2024
  Rastet e vrasjeve në tentativë, plagosjeve e përleshjeve mes qytetarëve po ndodhin në masë të madhe kohëve të fundit. Raste të tilla...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Ekonomi25 Maj 2024
  Masat e vëna nga BE-ja për Kosovën, kanë pasur ndikim të negativ në ekonominë e vendit, vlerësojnë drejtuesit e Odës Ekonomike dhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...
  Lajme25 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës i ka ndarë 110 mijë euro për Elzën Ujkani, motrën e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani e cila u...
  Lajme25 Maj 2024
  Pas paralajmërimit për protestë në Serbi, në Leposaviq vërehet prezencë më e madhe e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Megjithatë situata në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.