×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mjeku epidemiolog analizon situatën Covid: Çfarë po ndodh në Shqipëri?

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti, ka akuzuar qeverinë e Shqipërisë për mungesë transparence në lidhje me situatën Covid në vend.

  Përmes një analize të cilën e ka përcjellë në rrjetin social, epidemiologu krahason grafikët e personave të vdekur në SHBA me ato në Shqipëri. Alimehmeti saktëson se ndryshe nga SHBA-të, në Shqipëri numrat e të infektuarve me ata të vdekur janë fare pranë, çka do të thotë që tamponët mund të jenë bërë me vonesë.

  Më tutje mjeku shpjegon se qeveria nuk ka bërë publik kurrë të dhënat mbi nivelin e ngarkesës virale në tamponët e kryer në popullatë, e as numrat e personave të infektuar gjatë qëndrimit në spital.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Një tërmet është regjistruar rreth orës 22:22 në Tiranë, i cili raportohet të ketë qenë i magnitudës 2.4 të shkallës Rihter Sipas...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Një 15 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi qëlloi me thikë një bashkëmoshatar të tij grek. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Janë pajisur me urdhër mbrojtës dy persona në Korçë, pasi që dy 52-vjeçarë kanë ushtruar dhunë ndaj tyre. Njëri ushtronte dhunë nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.