×
Etiketë: Mjeku
Kronika20 Shtator 2020
Një mjek ka raportuar në Polici se deri sa ishte në vendin e punës, është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Rasti na ndodhur dje pasdite në Ferizaj, ku viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me...
Lajme12 Shtator 2020
Mjeku i njohur i Kosovës, Nusret Zijabeg sot ka ndërruar jetë. Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, përmes një statusi në rrjetin social në Facebook. Sipas saj, mjeku...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Mjeku Pëllumb Pipero ka qenë sot i ftuar në emisionin ka folur për pandeminë e COVID-19. Pipero është pyetur se sa mund të zgjasë pandemia, dhe ka thënë se me virusin mund të bashkëjetojmë deri...
Lajme26 Gusht 2020
Fahri Beqa, mjek kardiolog në Berlin, foli në A2 për situatën aktuale të pandemisë në Gjermani, duke theksuar se aktualisht nuk ka alarm edhe pse ka një rritje të rasteve të reja me Covid-19. Beqa...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kosovarët përbëjnë numrin më të madh të të infektuarve me Covid-19, të cilët kanë rezultuar pozitiv pasi janë kthyer në Gjermani. Instituti Robert Koch e renditi Kosovën të enjten (20.08) të parën në listën e...
Lajme15 Gusht 2020
Një fotografi e cila është shpërndarë në rrjetet sociale, shihet një mjek teksa bart në krah një pacient i cili kishte mbetur pa ndjenja. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare...
Lajme14 Gusht 2020
Mjeku që jeton në Gjermani, Ilir Arifi, i cili është infektuar me COVID-19 gjatë pushimeve në Kosovë, ka thënë se është munduar që t’i respektojë të gjitha masat. “Ju kam përmbajtur rregullave sepse e kam...
Lajme14 Gusht 2020
Pas qëndrimit në Kosovës, mjeku Ilir Arifi ka rezultuar pozitiv me COVID-19 në Gjermani. Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se ka simptoma serioze si pasojë e infektimit me koronavirus. “Duke pasur...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka deklaruar se duhet të kufizohen edhe lëvizjet e personave që vijnë nga Kosova për të kaluar disa ditë pushimi në bregdetin shqiptar. Për mjekun Pipero, kufizimet nuk janë të...
Lajme04 Gusht 2020
Një vajzë 7-vjeçare ka humbur jetën sot në një klinikë private, rast i cili nga policia po cilësohet si vdekje e dyshimtë. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se e mitura i ishte nënshtruar...
Lajme04 Gusht 2020
Një vajzë 7-vjeçare kishte shkuar për të bërë një fotografim të kokës në mëngjesin e sotëm, në ordinancën private “Poliklinika CT Scanner”. E njëjta ka humbur jetën, e për këtë familjarët të T.H po dyshojnë...
Lajme04 Gusht 2020
Ka më shumë se pesë muaj prej kur qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë COVID-19, derisa numri i të infektuarve ka shkuar mbi 9 mijë. E, ky virus ka prekur në numër të...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Ndërron jetë në spital nga koronavirusi mjeku shqiptar Anibal Byberi, raporton News24. Mjeku Byberi, i konfirmuar pozitiv me Covid-19, ishte shtruar në Spitalin Covid2, “Shefqet Ndroqi”. Mësohet se mjeku ishte paraqitur ne spital në gjendje...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.