×
Etiketë: mësimdhënës
Lajme30 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi ka dhënë lajmin se në periudhën e pandemisë do të angazhohen edhe 1,000 mësimdhënës shtesë. Eushi thotë se viti i ri shkollor ka filluar mbarë dhe dëshiron që...
Lajme29 Shtator 2020
Task Forca komunale për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt, ku është shqyrtuar situata në arsim në këtë komunë, sa i përket situatës me pandeminë covid-19. Në Komunën e...
Lajme29 Shtator 2020
Dy mësimdhënës në gjimnazin "Hivzi Sylejmani", në Fushë Kosovë janë infektuar me virusin Covid-19, raporton Front Online. Edhe pse u shfaqën raste me Coronavirus, në këtë gjimnaz mësimi po vazhdon normalisht. Këtë e ka konfirmuar...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në mesin e 47 rasteve pozitive me COVID-19 janë edhe tre mësimdhënës nga komuna e Suharekës. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, drejtoresha e Shëndetësisë në...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë katër arsimtarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, ndërsa mësimi në këtë shkollë do të kalojë në skenarin “C”, pra mësimin online...
Lajme23 Shtator 2020
Katër mësimdhënës të shkollës “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës, Ali Topalli, i cili tha se deri më sot janë...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se disa mësimdhënës dhe nxënës të klasës së pestë të shkollës “Mustafë Venhari” në Vushtrri kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj...
Lajme14 Shtator 2020
Mësimdhënësit me inicialet F.R., 39 vjeçar, Gjykata Themelore në Mitroivcë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, nën dyshimin për veprën penale “vrasje në tentativë” ndaj bashkëshortes së tij, po ashtu mësimdhënëse me...
Lajme03 Shtator 2020
Sot është marrë vendimi që mësimi në Kosovë të fillojë nga 14 shtatori. Kjo pasi që vendi vazhdon të ketë numër të lartë të vdekjeve dhe rasteve të prekura nga Covid-19, shkruan IndeksOnline. E sot...
Lajme29 Gusht 2020
UNICEF-i dhe USAID-i filluan shpërndarjen e pakove higjienike në 660 shkolla dhe të pajisjeve mbrojtëse personale kundër COVID – 19 për rreth 10,000 nxënës dhe mësimdhënës. Çdo fëmijë mezi pret që të kthehet në shkollë...
Lajme21 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës, që të mundësojë angazhimin e 1000 mësimdhënëseve me pagesë për vitin e ri shkollor, që pritet të fillojë më 1 shtator. Angazhimi i këtyre...
Lajme06 Korrik 2020
Ndonëse situata me coronavirus në vend tashmë po konsiderohet të jetë jashtë kontrollit, kjo nuk po i ndalon SBASHK-un që të dërgoj mësimdhënësit në pushime në Durrës. 400 mësimdhënës për pesë ditë do të qëndrojnë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.