×
Etiketë: jashtëzakonshme
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Guvernatori i Floridës, Ron DeSantis sot shpalli një gjendje të jashtëzakonshme për qarqet në brigjet e Atlantikut, ndërkohë që uragani Isaias pritet të godasë shtetin amerikan sonte, pas së cilës do të niset drejt veriut....
Ekonomi30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë filluar të mblidhen për të filluar seancën e jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Seanca për shqyrtimin e dytë të Projektligjit nr.07/L-014 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhen në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr.07/L-014 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet...
Front TV23 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është përplasur ashpër me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Ajo ka numëruar shumë prej dështimeve të Qeverisë Kurti. Haradinaj-Stublla ka thënë se Qeveria Kurti ka dëmtuar në...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Komuna e Preshevës ka reduktuar orarin e punës në administratë, ndërsa me orar të shkurtuar do të kryhet edhe puna me palë. Punëtorët e administratës do të qëndrojnë në punë prej orës tetë deri në...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Komuna e Preshevës ka shpallur Situatë të Jashtëzakonshme epidemiologjike – COVID-19 në tërë territorin e saj. Kjo u bë e ditur në nga komuna e Preshevës përmes një postimi në Facebook. Postimi i plotë:  Sot...
Lajme19 Korrik 2020
Rritja e rasteve me Covid 19 ka bërë që të shqyrtohet ndjekja e procedurave për shpalljen të gjendjes së jashtëzakonshme nga kryeministri, Avdullah Hoti. Ndonëse dekretin në Kuvend e dërgon presidenti i vendit, shefi i...
Lajme15 Korrik 2020
FSK është e gatshme që të nisë së ushtruari funksionin e saj në rast të shpalljes së Gjendjes së Jashtëzakonshme. Në një fazë të tillë – sipas paralajmërimeve nga Kryeministri Avdullah Hoti – vendi mund...
Lajme12 Korrik 2020
Paralajmërimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e koronavirusit i ka frikësuar bizneset. Më pak të hyra e në prag të falimentimit shkaku i pandemisë, janë shume biznese në Gjilan. Komuna...
Lajme12 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Tahiri, ka thënë se nuk kanë propozuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme pasi do të kishte pasoja të mëdha për ekonominë. Mirëpo, ka thënë se gjendja aktuale nuk është e zakonshme...
Lajme12 Korrik 2020
Kosova do të ndërmarrë masa shtesë dhe rigoroze për ballafaqim me COVID-19 Kryeministri Avdullah Hoti ka bërë të ditur se Qeveria e Kosovës do të ndërmarrë masa shtesë dhe rigoroze për ballafaqim me pandeminë COVID-19,...
Lajme12 Korrik 2020
Ish zëvendëskryeministri në Qeverinë Kurti, Haki Abazi, ka thënë se Kosovës nuk i duhet gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme. Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, që nga rënia e Qeverisë Kurti, vazhdimisht janë duke kërkuar...
Lajme12 Korrik 2020
Eksperti i çështjeve ushtarake dhe të sigurisë, Ramadan Qehaja ka thënë se vendimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në momentin aktual të rrezikut nga koronavirusi, është i panevojshëm dhe nuk përbën formën me të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.