×
Etiketë: jashtëzakonshme
Lajme12 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti tha se disa kryetarë e kanë përkrajur...
Lajme12 Korrik 2020
Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme.“Me këtë trend të të prekurve me covid-19, ne duhet...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti thotë se disa kryetarë e kanë...
Lajme11 Korrik 2020
Ish-ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, thotë se nuk ka nevoje për gjendje të jashtëzakonshme pasi nuk është gjendje lufte. Lama thotë se duhet të respektohen masat parandaluese dhe duhet të mbahet disiplina në...
Lajme11 Korrik 2020
Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se ky asociacion do t’i përkrahë masat e reja anti-Covid, duke përfshirë këtu edhe shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Ai ka theksuar se...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është vendim i duhur, e thotë edhe...
Lajme11 Korrik 2020
Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që të shpallë gjendje...
Lajme11 Korrik 2020
Shoqata e Psikologëve të Kosovës në një letër drejtuar Qeverisë, ka kërkuar që të forcohet respektimi i masave kundër përhapjes së Covid-19, por jo të shpallet gjendje e jashtëzakonshme. Ky reagim bazohet në fakte reale...
Lajme11 Korrik 2020
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Qeverisë Hoti iu nevojit një muaj për të krijuar kaos dhe për të thënë se po shpallim gjendjen e jashtëzakonshme. Sipas saj, gjendja e jashtëzakonshme do të...
Lajme11 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në “facebook” ka bërë thirrje që qytetarët të zbatojnë në mënyrë rigoroze masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Ai ka thënë se gjendja aktuale me koronavirus...
Lajme11 Korrik 2020
Pas shtimit të vrullëshëm të rasteve me koronavirus në Kosovë dhe paralajmërimi të kryeministrit Avdullah Hoti për të shpallur gjendje të jashtëzakonshme në vend,  Mikrobiologu Lul Raka ka radhitur disa prej arsyjeve pozitive dhe atyre...
Lajme11 Korrik 2020
Kreu i Komunës së Prishtinë, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjendja e jashtëzakonshme nuk nënkupton automatikisht masa të mbylljes. “Gjendja e jashtëzakonshme - është diskutuar nga qeveria dhe do të...
Ekonomi11 Korrik 2020
Këshilli i kryetarëve në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës, po përkrah masat e reja të Qeverisë, përfshirë̈ gjendjen e jashtëzakonshme, në luftë për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Kështu ka bërë të ditur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.