×
Etiketë: jashtëzakonshme
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Republikës Çeke miratoi propozimin që ky vend të rikthehet në gjendje të jashtëzakonshme nga 5 tetori, për të luftuar rritjen e mprehtë të numrit të rasteve me koronavirus. Ministri i Shëndetësisë, Roman Prymula,...
Lajme22 Shtator 2020
Organizata e Veteranëve ka njoftuar se sot do të mbajnë një konferencë të jashtëzakonshme për media, raporton Gazeta Express. “Ju njoftojmë se OVL UÇK selia qendrore në Prishtinë mban konferencë të jashtëzakonshme për media sot...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh. Dikur llogaritë e tij bankare përfshinin shifra marramendëse, por tashme 89-vjeçari nuk gëzon asnjë cent. Mësohet se...
Lajme15 Shtator 2020
Adem Mikullovci aktor i njohur dhe ish-deputet, është varrosur sot në Prishtinë. Ai vdiq në moshën 81 vjeçare. Për shkak të pandemisë COVID-19, numri i pjesëmarrësve në varrim ishte i vogël, por që nuk munguan...
Lifestyle10 Shtator 2020
Farat e specit jemi mësuar t’i hedhim në kosh përpara çdo gatimi të perimes. Megjithatë, këto fara bardhoshe kanë të njëjtat vlera si speci vetë. Speci dhe farat e tij janë të dobishme kundër sëmundjeve...
Lajme08 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për të kërkuar seancë të jashtëzakonshme, për raportimin e kryeministrit të vendit, Avdullah Hoti lidhur me takimet e delegacionit të Kosovës në Uashington dhe marrëveshjen e...
Lajme07 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës ka nisur sot mbledhjen e nënshkrimeve për të ftuar seancë të jashtëzakonshme parlamentare për takimet e delegacionit të Kosovës në Washington dhe marrëveshjet e nënshkruara. Zëdhënësi i PDK-së,...
Lajme07 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës i konsideron zhgënjyese zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi. Pritjet e mëdha qytetare dhe të PDK-së për një marrëveshje finale që garanton njohjen e ndërsjellë, janë kthyer në një proces pa...
Lajme31 Gusht 2020
Për sot janë paralajmëruar pesë ngjarje e aktivitete të cilat do të mbahen gjatë ditës në Kosovë dhe përbëjnë kalendarin e sotëm ditor të ngjarjeve në vend. Kuvendi i Komunës së Prizrenit mban mbledhjen e...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Presidenti Stevo Pendarovski, sot i dërgoi pesë vendimet në të cilat u shpall gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut në kushte të pandemisë. Arsyeja për dërgimin e pesë vendimeve është për vërtetim nga ana...
Front TV07 Gusht 2020
Misionet e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë kallaballëk. Ato ushtarakët e saj i kryejnë vazhdimisht në baza ditore pa bërë shumë zë. E jehona e tyre “gumon” fuqishëm në rast të shpalljes së gjendjes...
Lajme03 Gusht 2020
Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu është përplasur në “Debat Plus” me deputeten e Vetëvendosjes për çështjen e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Haxhiu ka thënë se personalisht para një muaji ka qenë për shpalljen e...
Lajme03 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu tha se sot Kosova ka kapacitet t’i bëjë nga 700 deri në 1000 teste në ditë. Ndërsa, pse nuk bëhen duhet të përgjigjen përgjegjësit shëndetësor. Sipas tij,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.