×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pendarovski dërgon vendimet për gjendjen e jashtëzakonshme për vërtetim në Kuvend

  FrontOnline
  25 Gusht 2020

  Presidenti Stevo Pendarovski, sot i dërgoi pesë vendimet në të cilat u shpall gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut në kushte të pandemisë.

  Arsyeja për dërgimin e pesë vendimeve është për vërtetim nga ana e Kuvendit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  Vendimet, siç theksohet në njoftimin e Kabinetit të presidentit Pendarovski, u morrën në periudhën nga muaji mars deri në qershor të këtij viti me propozim të Qeverisë dhe në situatën kur ka pas Kuvend të shpërndarë, pa mundësi që të mbahet seancë në të cilën mund të vendoset për nevojën e gjendjes së jashtëzakonshme në kushte pandemie.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Një tërmet është regjistruar rreth orës 22:22 në Tiranë, i cili raportohet të ketë qenë i magnitudës 2.4 të shkallës Rihter Sipas...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Një 15 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi qëlloi me thikë një bashkëmoshatar të tij grek. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Janë pajisur me urdhër mbrojtës dy persona në Korçë, pasi që dy 52-vjeçarë kanë ushtruar dhunë ndaj tyre. Njëri ushtronte dhunë nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.