Gjuha:
×
Etiketë: gjendjen
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Republikës Çeke miratoi propozimin që ky vend të rikthehet në gjendje të jashtëzakonshme nga 5 tetori, për të luftuar rritjen e mprehtë të numrit të rasteve me koronavirus. Ministri i Shëndetësisë, Roman Prymula,...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet nga një qark jug-perëndimor kinez kanë regjistruar një rast të ri të murtajës bubonike gjatë fundjavës, teksa zyrtarët kanë aktivizuar gjendjen emergjente për të parandaluar përhapjen e sëmundjes. Një tre vjeçar nga një fshat...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Italia pritet të shtyj deri më 31 dhjetor 2020 gjendjen e emergjencës kombëtare shëndetësore për shkak të pandemisë Covid-19. Vendimi ende nuk është zyrtar por burimet qeveritare kanë përcjellë për mediat lajmin se shumë shpejt...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Parlamenti i Azerbajxhanit ka shpallur një gjendje lufte dhe shtetrrethimi në disa rajone pas konfliktit Nagorno-Karabak. Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev tha se kishte të vdekur dhe të plagosur në mesin e popullatës civile dhe...
Lajme24 Shtator 2020
Greqia, Spanja, Qipro, Rumania dhe Sllovakia janë pesë shtetet anëtare të Bashkimit Evropian që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Kohëve të fundit, në mediet e huaja është raportuar se Spanja është lëkundur...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Myzejen Hasëraj, 74 vjeçare, ka rrëfyer përvojën e saj në luftën me koronavirusin Ajo tregon për simptomat e rënda që pati, pasi që vuante edhe nga sëmundje të tjera. “Jam më mirë, qëndrova 15 ditë,...
Lifestyle20 Shtator 2020
Ethet e kabinës nuk njihen si gjendje zyrtare psikologjike, kështu që teknikisht nuk ka asnjë listë të përcaktuar të simptomave dhe trajtimit. Edhe pse gjithmonë mund të merrni suplemente, zakonisht merrni dozën tuaj ditore të...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në tre shtetet perëndimore të SHBA rifillojnë sot kërkimet për viktima mes rrënojave të shkaktuara nga zjarret masive, që gjatë disa javëve kanë djegur miliona hektarë. Zjarret e pakontrolluara në shtetet Oregon, Kaliforni dhe Uashington...
Kronika03 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, dhe rreshterin policor, Nuradin Nuradini, me të cilët ka biseduar lidhur me gjendjen e sigurisë,...
Lajme29 Gusht 2020
Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Mërgim Lushtaku, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se këtë fundjavë e ka kaluar në pjesën veriore të Mitrovicës, duke vizituar qytetarët tanë atje. Ai tha se...
Lajme28 Gusht 2020
Në funksion të koordinimit me partnerët tanë ndërkombëtarë, sa i përket situatës epidemiologjike si pasojë e pandemisë COVID 19, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mbajti sot një takim virtual me ambasadorë...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, do të këshillohet me mjekët përpara se të informojë publikun e këtij vendi për gjendjen shëndetësore në një konferencë për shtyp. Publiku japonez është i shqetësuar për shëndetin e Abes...
Ekonomi26 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka kërkuar nga Telekomi i Kosovës që t’i ofrojë dokumente për të treguar gjendjen e kësaj ndërmarrjeje publike. Këtë e ka bërë në punëtorinë për “rimëkëmbjen e Telekomit”....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.