×
 • Lajme
 • Lajme

  Bizneset buzë falimentimit, i druhen gjendjes së jashtëzakonshme

  FrontOnline
  12 Korrik 2020

  Paralajmërimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e koronavirusit i ka frikësuar bizneset.

  Më pak të hyra e në prag të falimentimit shkaku i pandemisë, janë shume biznese në Gjilan.

  Komuna e Gjilanit thotë se mbyllja eventuale e sërishme e ekonomisë do ta përkeqësonte gjendjen në vend.

  Këtë vit kjo komunë ka 800 mijë euro të hyra më pak krahasuar me periudhën e vitit të kaluar.

  Drejtori i Shëndetësisë, Selami Xhemaili, ka theksuar se shteti duhet të shtojë mbikëqyrjen dhe kapacitetet shëndetësore.

  Kundër paralajmërimit të Qeverisë Hoti për shpalljen e gjendjes jashtëzakonshme ishin edhe në Lëvizjen Vetëvendosje.

  Deputetja Fatmire Kollçaku ka kritikuar LDK-në për qasjen e saj ndaj menaxhimit me situatën e krijuar nga koronavirusi.

  Kryeministri Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se aktualisht do të nisin me masa rigoroze të mbikëqyrjes për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, duke e lënë të hapur mundësinë për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, kanë udhëtuar bashkë drejt Kanadasë për...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci ka ironizuar me opozitën për zgjedhje të parakohshme. Ai ka thënë se është paradoks që opozita nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora 18:00 pritet të ketë një mbledhje. Deputeti dhe anëtari...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Ministria e Zhvillimit Rajonal ka lansuar shpalljen publike për skemën e granteve. Zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal, Ali Tafarshiku,  ka deklaruar se tashmë...
  Lajme28 Maj 2024
  “Sapo që Serbia t’i vë sanksione Federatës Ruse, atëherë do të ishte një moment kur ata mund të tregojnë se duan të...
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.