Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bizneset buzë falimentimit, i druhen gjendjes së jashtëzakonshme

  FrontOnline
  12 Korrik 2020

  Paralajmërimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e koronavirusit i ka frikësuar bizneset.

  Më pak të hyra e në prag të falimentimit shkaku i pandemisë, janë shume biznese në Gjilan.

  Komuna e Gjilanit thotë se mbyllja eventuale e sërishme e ekonomisë do ta përkeqësonte gjendjen në vend.

  Këtë vit kjo komunë ka 800 mijë euro të hyra më pak krahasuar me periudhën e vitit të kaluar.

  Drejtori i Shëndetësisë, Selami Xhemaili, ka theksuar se shteti duhet të shtojë mbikëqyrjen dhe kapacitetet shëndetësore.

  Kundër paralajmërimit të Qeverisë Hoti për shpalljen e gjendjes jashtëzakonshme ishin edhe në Lëvizjen Vetëvendosje.

  Deputetja Fatmire Kollçaku ka kritikuar LDK-në për qasjen e saj ndaj menaxhimit me situatën e krijuar nga koronavirusi.

  Kryeministri Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se aktualisht do të nisin me masa rigoroze të mbikëqyrjes për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, duke e lënë të hapur mundësinë për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.