×
Etiketë: gjendjes
Front TV07 Gusht 2020
Misionet e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë kallaballëk. Ato ushtarakët e saj i kryejnë vazhdimisht në baza ditore pa bërë shumë zë. E jehona e tyre “gumon” fuqishëm në rast të shpalljes së gjendjes...
Lajme03 Gusht 2020
Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu është përplasur në “Debat Plus” me deputeten e Vetëvendosjes për çështjen e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Haxhiu ka thënë se personalisht para një muaji ka qenë për shpalljen e...
Lajme24 Korrik 2020
Asociacioni i Komunave të Kosovës me anë të një kërkese drejtuar Ministrit të Shëndetësisë Armend Zemaj dhe Ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike Agim Veliu ka kërkuar rishqyrtimin e masave Anti-Covid-19. Në këtë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Komuna e Preshevës ka reduktuar orarin e punës në administratë, ndërsa me orar të shkurtuar do të kryhet edhe puna me palë. Punëtorët e administratës do të qëndrojnë në punë prej orës tetë deri në...
Lajme19 Korrik 2020
Rritja e rasteve me Covid 19 ka bërë që të shqyrtohet ndjekja e procedurave për shpalljen të gjendjes së jashtëzakonshme nga kryeministri, Avdullah Hoti. Ndonëse dekretin në Kuvend e dërgon presidenti i vendit, shefi i...
Lajme12 Korrik 2020
Paralajmërimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e koronavirusit i ka frikësuar bizneset. Më pak të hyra e në prag të falimentimit shkaku i pandemisë, janë shume biznese në Gjilan. Komuna...
Lajme12 Korrik 2020
Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme.“Me këtë trend të të prekurve me covid-19, ne duhet...
Lajme11 Korrik 2020
Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se ky asociacion do t’i përkrahë masat e reja anti-Covid, duke përfshirë këtu edhe shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Ai ka theksuar se...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është vendim i duhur, e thotë edhe...
Lajme11 Korrik 2020
Shoqata e Psikologëve të Kosovës në një letër drejtuar Qeverisë, ka kërkuar që të forcohet respektimi i masave kundër përhapjes së Covid-19, por jo të shpallet gjendje e jashtëzakonshme. Ky reagim bazohet në fakte reale...
Ekonomi11 Korrik 2020
Këshilli i kryetarëve në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës, po përkrah masat e reja të Qeverisë, përfshirë̈ gjendjen e jashtëzakonshme, në luftë për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Kështu ka bërë të ditur...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se këshilli i kryetarëve në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës, përkrah masat e reja të Qeverisë së Kosovës, përfshirë gjendjen e jashtëzakonshme, në luftë për parandalimin...
Lajme11 Korrik 2020
Kryetarët e komunave të Kosovës sot kanë diskutuar për mundësinë e shpalljes së Gjendjes së Jashtëzakonshme. Kundër këtij propozimi në mbledhje ka dalë kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, që thotë se e kundërshton dhe e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.