×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Preshevë reduktohet puna e administratës pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Komuna e Preshevës ka reduktuar orarin e punës në administratë, ndërsa me orar të shkurtuar do të kryhet edhe puna me palë. Punëtorët e administratës do të qëndrojnë në punë prej orës tetë deri në ora 14:00 kurse puna me palë bëhet prej orës 10:00 deri në ora 13:00.

  “Orari i shkurtuar vjen pasi që gjendemi në situatë të jashtëzakonshme”, ka njoftuar Komuna e Preshevës të martën.

  Të hënën është shpallur gjendja e jashtëzakonshme epidemiologjike në Preshevë. Gjendja e jashtëzakonshme parasheh disa masa, ndër të tjera kufizimin e punës së restoranteve dhe objekteve tjera të hotelerisë nga ora 20:00 deri në ora pesë të mëngjesit.

  Ka pasur rritje të numrit të rasteve me COVID-19 së fundi në Preshevë. Raportohet se në ambulantë çdo ditë paraqiten rreth 15 persona me simptoma të koronavirusit.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Mungesa e ligjeve për monedhat dixhitale e ka ngadalësuar përhapjen e tyre në Shtetet e Bashkuara. Zëri i Amerikës, Deana Mitchell, raporton...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Prezantohet në panairin ndërkombëtar EUROSATORY që po mbahet në Paris, prototipi i parë i makinës ushtarake shqiptare “Shota”. Shqipëria merr pjesë për...
  Të tjera
  Vip18 Qershor 2024
  Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Luiz Ejlli është kallëzuar se...
  Vip18 Qershor 2024
  Ditën e sotme (18 qershor) aktori i njohur kosovar Vedat Bajrami feston ditëlindjen. Ai mbushi plotë 44 vite jetë ku gjatë karrierës...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.