[wp-story]

Ekonomi

Fillon seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit

Fillon seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit
11:53 | 30 Korrik 2020

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë filluar të mblidhen për të filluar seancën e jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit.

Seanca për shqyrtimin e dytë të Projektligjit nr.07/L-014 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020 ishte paralajmëruar të nisë prej orës 11:00.

Nëse në lexim të dytë kalon rishikimi i buxhetit, punëtorët pritet të marrin edhe pagesat prej 170 eurosh.

Direkt: Kuvendi i Kosovës mban seancën e jashtëzakonshme për buxhetin

Direkt: Kuvendi i Kosovës mban seancën e jashtëzakonshme për buxhetin

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Πέμπτη, 30 Ιουλίου 2020

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera