×
Etiketë: infektohen
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në mesin e 47 rasteve pozitive me COVID-19 janë edhe tre mësimdhënës nga komuna e Suharekës. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, drejtoresha e Shëndetësisë në...
Lajme27 Shtator 2020
Në kushte pandemike, por me masa mbrojtëse, tashmë nxënësit iu kanë rikthyer bankave shkollore. Pavarësisht pandemisë COVID-19, Qeveria vendosi që të nis viti i ri shkollor, edhe pse dy javë me vonesë, e mësimi po...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Shqipëria ka shënuar përsëri mbi 100 raste të reja me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë infektuar 150 persona të tjerë me COVID-19. Ndërkohë po gjatë 24 orëve të fundit sipas...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Burgu më i madh në kryeqytetin libanez Bejrut, po përballet me një shpërthim të madh të rasteve me COVID-19. Sipas burimeve të BBC rreth 200 të burgosur në Bejrut kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Gjatë...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Së paku 17 anëtarë të parlamentit të Indisë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, është njoftuar nga zyrtarët qeveritarë të martën, duke dëshmuar për përhapjen e virusit në Indi ku numri i rasteve pozitive ka arritur...
Lajme28 Gusht 2020
nfektologu Ilir Tolaj thotë se kthimi në shkolla do të rrisë rastet por kjo nuk duhet të shihet si tragjike. Tolaj në “Debat Plus” ka thënë se është e vështirë që për 14 ditë të...
Lajme26 Gusht 2020
19 punëtorë të çerdheve në komunë e Pejës kanë rezultuar pozitiv me COVID 19, ndërsa edhe 25 të tjerë janë në pritje të rezultateve. Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress, drejtori i Drejtorisë së...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një numër në rritje i të rinjve tani po infektohen me coronavirusin e ri, me grupe të rasteve që shfaqen në vende të ndryshme pasi vendet kanë lehtësuar kufizimet dhe kanë hequr bllokimet. Sipas Al Jazeera,...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Shumica e infektimeve me koronavirus në Gjermani ndodhin në mjedise private ose në azile të moshuarish. Strehimet e refugjatëve përballen me rrezik më të lartë të transmetimit, shkollat ​e zyrat me rreziqe më të vogla....
Lajme07 Gusht 2020
Një pjesë e repartit të Gjinekologjisë në QKUK është vënë në shërbim të pacientëve me COVID-19. Por, nga ky vendim janë shqetësuar shtatzënat që janë në spital pasi frikësohen se mund të infektohen bashkë me...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një darkë festive ka përfunduar me 21 persona të infektuar me COVID-19 gjatë një dasme në Selanik. Mes të infektuarve janë nusja, dhëndri dhe 21 dasmorë të ftuar. Sakaq janë ende në pritje analizat e...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Pas disa muajsh në karantinë dhe me të ardhura fare të pakta për turizmin, disa vende po bëjnë gjithçka për të tërhequr turistët e huaj, shkruan a2 CNN. Për shembull, Kankuni në Meksikë ka nisur...
Lajme28 Korrik 2020
Dy zyrtarë të Komunës së Podujevës kanë rezultuar pozitivë për COVID-19.Të konfirmuarit me virusin korona janë zyrtarë në dy drejtori të Komunës së Podujevës.Këtë e ka konfirmuar edhe drejtori i Administratës, Gëzim Namani. “Dy zyrtarë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.