×
Etiketë: infektohen
Lajme21 Korrik 2020
Ditë më parë janë konfimuar rastet e para me COVID-19 në Shtëpinë e Personave të Moshuar – Prishtinë. Në një komunikatë për media, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka bërë të ditur se një...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Në kompaninë e tekstilit “Moda” nga Shën Nikolla në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 53 të punësuar të infektuar me koronavirus. Sot në adresë të kompanisë kanë arritur rezultatet e testimeve që të hënën u...
Lajme14 Korrik 2020
Tetë punonjës të ZKA-së kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, ndërsa 30 të tjerë janë vetizoluar. ZKA-ja ka njoftuar se të të infektuarit janë duke u trajtuar në shtëpi dhe se gjendja e tyre është e...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Koronavirusi vazhdon të përhapjet me shpejtësi në qytetet të ndryshme të vendit. Në të gjithë Shqipërinë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë shënuar sot 82 raste të reja nga rreth 400 tampone që janë realizuar në...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Një studim i madh spanjoll mbi koronavirusin tregon që vetëm pesë për qind e popullsisë së këtij vendi ka zhvilluar antitrupa, gjë që forcon provat se i ashtuquajturi imunitet i tufës ndaj Covid-19 është "i...
Lajme01 Korrik 2020
Ministria e Punëve të Brendshme respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se në Qendrën e Regjistrimit të Automjeteve dhe në Qendrën për Pajisje me Dokumente në Prishtinë kanë rezultuar pozitivë...
Lajme01 Korrik 2020
Në Lipjan janë 21 raste aktive me koronavirus, prej tyre edhe mjek e staf mjekësor. Të infektuar me COVID-19 një kardiolog dhe një mjek i Shtëpisë së Shëndetit në Lipjan. Rastin për Gazetën Sinjali e...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Numri i përgjithshëm i personave pozitiv me coronavirus që nga fillimi i epidemisë deri dje me 132 të infektuarit e rinj, u rrit në 6.209. Për momentin numri i rasteve aktive në vend është 3.484....
Lajme28 Qershor 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, njoftoi se ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shefi i tij partiak doli me një propozim. Isa Mustafa thotë se nëse ka probleme me infektime të ligjvënësve, seancat...
Lajme27 Qershor 2020
Në Kamenicë sonte janë paraqitur dy raste të reja me coronavirus. Kryetari i Kamenicës i cili është i prekur me COVID-19 thotë për RTV Dukagjinin se të hënën do të bëjë 14 ditë që kur...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Janë publikuar disa pamje të cilat thuhet se kanë kapur momentin kur një familje filloi një festë të befasishme për ditëlindje, nga e cila festë, nga 25 pjesëmarrës, 18 prej tyre përfunduan të infektuar me...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Sipas informacionit zyrtar të Ministrisë së Turizmit të Egjiptit, udhëtarët të cilët ndjejnë simptoma dhe janë testuar pozitivisht për simptomat e Coronavirusit gjatë qëndrimit të tyre në Egjipt, dhe në varësi të fotografisë klinike, do...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Dy mësuese gjimnazi në Tiranë rezultojnë pozitivë me COVID-19. ISHP nuk e ka ende të qartë se si janë infektuar dy mësueset, po mësohet se ato nuk kanë qenë të pranishme gjatë provimeve të maturës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.