×
 • Lajme
 • Lajme

  Kastrati: Në Kamenicë infektohen pjesëtari i policisë dhe punëtori i KEK-ut

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Në Kamenicë sonte janë paraqitur dy raste të reja me coronavirus.

  Kryetari i Kamenicës i cili është i prekur me COVID-19 thotë për RTV Dukagjinin se të hënën do të bëjë 14 ditë që kur ka bërë testin dhe nuk është se ka pasur ndonjë simptomë apo humbje të shijes.

  “Në fillim të javës tjetër duhet të ritestohem dhe t’i kthehem aktivitetin në komunë, mirëpo po mundohem që nga shtëpia të jap kontributin dhe të mos vërehet mungesa ime në zyrë”, tha ai, përcjell Telegrafi.

  Duke folur për rastet e reja në këtë komunë, Kastrati thotë se njëri është zyrtarë policor ndërsa tjetri është punëtorë i KEK-ut.

  “Është vështirë të dihet se nga kanë mundur ta marrin këta dy qytetarë coronavirusin”.

  Kastrati thotë se është karakteristike se asnjë nga personat që ka pasur kontakt nuk ka rezultuar pozitiv.

  “Edhe kujdesi që kam treguar ka ndikuar në këtë proces pasi ne duhet të jemi shembuj për qytetarët”.

  I pari i Kamenicës dyshon se në këtë komunë mund të ketë më shumë të infektuar por nuk kanë pasur simptoma.

  “Duhet të mësohemi të jetojmë me coronavirusin”, tha ndër të tjera Qëndron Kastrati.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë. Paraditen e së martës, Arbel është pritur...
  Ekonomi18 Qershor 2024
  5. 5 milionë euro janë investuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Prej tyre, mbi 3 milionë euro...
  Lajme18 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët i kanë quajtur spekulime, lajmet se do...
  Të tjera
  Vip18 Qershor 2024
  Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Luiz Ejlli është kallëzuar se...
  Vip18 Qershor 2024
  Ditën e sotme (18 qershor) aktori i njohur kosovar Vedat Bajrami feston ditëlindjen. Ai mbushi plotë 44 vite jetë ku gjatë karrierës...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.