×
Etiketë: Kamenicë
Lajme30 Shtator 2020
Me pesë muaj burgim është dënuar R.B., ish-komandant i Shërbimit të Zjarrfikësve në Kamenicë pasi kishte shfrytëzuar pozitën e tij zyrtare për të mbushur me para të shtetit veturën private. Në njoftimin e Gjykatës Themelore...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati ka deklaruar se nuk do të tërhiqet nga reformat e ndërmarra në arsim, ani pse një shtyrje prej një viti të zbatimit të kësaj reforme po e kërkon...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati gjatë raportimit të tij në Komisionin për Arsim, në lidhje me reformat në arsim në komunën që ai drejton ka thënë se ata janë duke e zbatuar ligjin...
Lajme22 Shtator 2020
Një person ka vdekur në Kamenicë pasi është goditur nga një veturë. Sipas njoftimit nga Policia, i dyshuari duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës ka goditur këmbësorin i cili ka...
Lajme21 Shtator 2020
Një person ka vdekur pasi është goditur nga një veturë në Kamenicë. Rastin ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Rreth orës 19:00 në Kamenicë një i moshuar, këmbësor është goditur...
Lajme20 Shtator 2020
Gjatë operacionit të Policisë së Kosovës në fshatin Novosellë të Kamenicës është hasur në kontrabandim të kafshëve. Të premten rreth orës 22:00, gjatë operacionit që zhvilloi Policia, është hasur një furgon i braktisur, në të...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni i mbrëmshëm i policisë ka kapur në befasi gjashtë zyrtarë të Policisë së Kosovës, në vendet e tyre të punës. Nga kjo shifër, katër janë të komunitetit shqiptar dhe 2 të komunitetit serb. Zyrtarët...
Lajme18 Shtator 2020
Nxënësit dhe prindërit në komunën e Kamenicës kanë protestuar sërish ndaj riorganizimit të shkollave i cili po implementohet nga pushteti komunal. Komuna ka paraparë që shkollat me pak nxënës të mbyllen dhe ata të transferohen...
Lajme14 Shtator 2020
Vazhdojnë problemet në komunën e Kamenicës edhe në këtë vit të ri shkollor. Nxënësit të cilët kanë edhe mbështetjen e prindërve kanë bojkotuar procesin mësimor me arsyetimin se nuk duan që të transferohen në shkollat...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati së bashku me ushtruesen e detyrës së drejtores së Drejtorisë Komunale të Arsimit, Mirhane Morina-Bislimi, dhe zyrtarë nga Zyra për Investime dhe Mbështetje të Bizneseve, kanë takuar drejtoreshën e departamentit...
Lajme09 Shtator 2020
Qeveria ka marr vendim për ndarjen e  20 mijë eurove për ndërtim të shtëpisë fëmijëve të viktimës së vrarë në Kamenicë nga bashkëshorti i saj muaj më parë, raporton Front Online. Ministrja e Financave, Hykmete...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka pritur sot në takim udhëheqësen e organizatës joeveritare “HandiKOS”, ku edhe është nënshkruar kontrata për ndarjen e mjeteve financiare për projektin i cili parasheh përkrahjen e shërbimeve...
Lajme27 Gusht 2020
Një grua është gjetur e vdekur dje në fshatin Hogosht të Kamenicës. Siç njofton PK në raportin 24 orësh, me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion. “Fsh....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.