×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Egjipti u paguan shërimin e turistëve që infektohen me Coronavirus gjatë pushimeve verore

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Sipas informacionit zyrtar të Ministrisë së Turizmit të Egjiptit, udhëtarët të cilët ndjejnë simptoma dhe janë testuar pozitivisht për simptomat e Coronavirusit gjatë qëndrimit të tyre në Egjipt, dhe në varësi të fotografisë klinike, do të kujdesen menjëherë dhe në vend nga Qeveria e Egjiptit.

  Pasagjerët që kanë një gjendje klinike më të butë do të kujdesen në hotelin e tyre, në një pjesë të veçantë të hotelit, të ashtuquajturën pjesë COVID-19 të hotelit.

  Ndërkohë që pasagjerët që kanë një gjendje klinike më të rëndë do të shtrohen në spital sa më shpejt të jetë e mundur dhe deri në rikuperimin e plotë, shpenzimet do të përballohen nga Republika e Egjiptit.

  Gjithsesi, të gjithë udhëtarët që udhëtojnë për në Egjipt do t’u kërkohet të nënshkruajnë një dokument që konfirmon se ata nuk kanë qenë në kontakt me një person të infektuar me COVID-19 në 14 ditët e fundit, dhe se ata nuk kanë përjetuar ndonjë simptomë të coronavirusit.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.