Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nusja, dhëndri dhe 21 dasmorë infektohen me Coronavirus

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Një darkë festive ka përfunduar me 21 persona të infektuar me COVID-19 gjatë një dasme në Selanik.

  Mes të infektuarve janë nusja, dhëndri dhe 21 dasmorë të ftuar.

  Sakaq janë ende në pritje analizat e tamponëve edhe për 200 persona të tjerë, dasmorë dhe persona të tyre të kontaktit, në spitalet Papagjeorgjiu dhe Hipokratos në Selanik.

  Në dasmë ishin ftuar dhe merrnin pjesë 150 të ftuar. Qeveria greke ka lejuar organizimin e festave me deri 100 persona.

  Nusja, dhëndri dhe babai i tij përfunduan në spital për ndjekje mjekësore, bënë të ditur mediat greke.

  Dhëndri, tregoi çfarë kishte ndodhur pas të dielës së kaluar që u martua. Ai tha se të martën nisi të kishte temperaturë e bashkë me të, nusja dhe babai i tij.

  Me telefon mësoi nga dasmorë që ishin në dasmë se edhe ata kishin simptoma të ngjashme. Pasi shkuan në spital mësuan se ishin infektuar.

  I riu tha se para dhe gjatë dasmës ndjeheshin mirë dhe për të mbetet mister si u infektuan/TCH.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ministri i Drejtësisë i Gjermanisë, Marco Bushman, tha se do të ekzekutojë urdhrin e arrestit për presidentin rus Vladimir Putin nëse ai...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Forcat ruse gjatë javës kanë granatuar një numër qytetesh të Ukrainës. “Shteti i keq” do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një zytar policor. Policia ka bërë të...
  Të tjera
  Kronika20 Mars 2023
  Policia e Kosovës, ka njoftuar se të dielën është gjendur i vdekur, në shtëpinë e tij një burrë në Gjilan. PK thekson...
  Lajme20 Mars 2023
  Tridhjetë e shtatë vjeçari Dejan Vodeniçar nga Zrenjanini pretendon se është sulmuar mbrëmjen e së shtunës pasi disa herë kishte fyer presidentin...
  Lajme20 Mars 2023
  Policia ka identifikuar personin që voziti veturën me shpejtësi 110 km/h në një zonë 40 km/h në Vushtrri. Ai është gjobitur me...
  Lajme20 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Jeff Hovenier ka thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, është kritik për...
  Lajme20 Mars 2023
  Sot me fillim nga ora 11:00, do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Ksovës, në të cilën në...
  Lajme20 Mars 2023
  177 raste aktive janë aktualisht në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, dje janë regjistruar 8 raste të reja nga 57 testimet e bëra.

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.