×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  200 të burgosur në Bejrut infektohen me Coronavirus

  FrontOnline
  17 Shtator 2020

  Burgu më i madh në kryeqytetin libanez Bejrut, po përballet me një shpërthim të madh të rasteve me COVID-19.

  Sipas burimeve të BBC rreth 200 të burgosur në Bejrut kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

  Gjatë javës së kaluar u raportua se qindra të burgosur kishin filluar protestat në burg, duke kërkuar trajtim të duhur shëndetësor.

  Në këtë burg që janë rreth 3 mijë të burgosur është kërkuar që personat me krime të lehta të lirohen nga vuajtja e dënimit shkaku i pandemisë.

  Autoritete shëndetësore paralajmërojnë rritje të rasteve të reja me koronavirus, teksa vendi po përpiqet të rimëkëmbet pas shpërthimit në portin e Bejrutit muajin e kaluar.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Pas vrasjeve të ditës së djeshme të banorëve të Gazës nga ushtria izraelite, kur mbetën të vdekur më shumë se 100 palestinezë,...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Sekretari Organizativ në PSD, Nol Nushi ka deklaruar se këtë vit nuk do të ketë zgjedhje në Kosovë. Sipas Nushit, zgjedhje të...
  Lajme01 Mars 2024
  Koordinatorja e Departamentit për Mbrojtje dhe Siguri Kombëtare në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Besa Kabashi-Ramaj, mban konferencë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë, mes masave të rrepta sigurie, dy javë pas vdekjes së tij të papritur...
  Lajme01 Mars 2024
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në bashkëpunim me Forumin Intelektual - Evropa 2023, organizojnë sot tryezën me temë “Gjendja e Arsimit në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  43 persona kanë mbetur të vdekur pasi një zjarr shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe në Bangladesh. Sipas mediave lokale, zjarri filloi në...
  Lajme01 Mars 2024
  Të martën, çështja e dinarit ktheu në tryezën e dialogut Kosovën dhe Serbinë. Por, për dallim nga herët e tjera takimi nuk...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.