×
Etiketë: familjaret
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Labinotë Demi Murtezi në seancën e sotme ka ngritur si shqetësim faktin që familjarët e infektuar me COVID-19 po shoqërohen nga familjarët e tyre në Klinikën Infektive, atë të Pulmologjisë edhe...
Lajme02 Gusht 2020
Një zyrtar policor në Prizren, gjatë ditës së djeshme është përfshirë në një rrahje. Burimet brenda policisë, i kanë thënë Gazetës Blic, tre pjesëtarë të familjes janë përfshirë në një rrahje, madje duke u bërë...
Lajme20 Korrik 2020
Një person nga fshati Dush i Klinës ka humbur, ndërsa familjarët dhe policia janë në kërkim të tij. Familjarët lusin çdo qytetarë që ka mundur ta sheh, të lajmërojnë në polici apo edhe në këtë...
Lajme18 Korrik 2020
Familjarët e personave pozitivë me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi, të cilët janë të shtrirë në klinikat brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë të obliguar t’i furnizojnë me medikamente familjarët e tyre, për...
Lajme14 Korrik 2020
Autoritetet e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës kanë marrë masa për të pamundësuar qasjen e familjareve të personave të sëmurë nga COVID-19, si dhe individëve tjerë të paautorizuar, në klinikat ku këta të fundit...
Lajme12 Korrik 2020
Mejreme Kelmendi nga Gjakova ka 21 vite që kërkon drejtësi për dy djemtë e saj njëri 10 vjeç dhe tjetrin 12 vjeç dhe bashkëshortin të cilët në natën e 24 janarit të vitit 1999 forcat...
Lajme11 Korrik 2020
E rrethuar mes fotografive që i sjellin kujtimet me bashkëshortin Halimin, djemtë Artanin, Armendin, Ardianin dhe Edmondin, jeton e vetmuar zonja Ferdonije Qerkezi. Shumë e zhgënjyer që ende askush nuk u dënua për krimet që...
Lajme06 Korrik 2020
Rrezik për përhapjen e virusit po paraqesin edhe personat që po shoqërojnë në Klinikën Infektive pacientët e prekur me COVID-19. Kështu deklarojnë profesionistët shëndetësorë, ndërsa familjarët e pacientëve thonë se ata kanë nevojë për asistencën...
Lajme06 Korrik 2020
Kjo padyshim është një nga videot më prekëse të luftës në Kosovë. Një video e publikuar në Facebook tregon momentin kur një vogëlush sheh familjarët e tij të vdekur gjatë luftës së fundit. Ishtë gjyshi...
Lajme28 Qershor 2020
Një person në Skënderaj është gjetur pa shenja jete nga familjarët e tij. Viktima ishte dërguar në Shtëpinë e Shëndetit, ku mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e tij. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 01:00...
Lajme26 Qershor 2020
Zyrtari për informim në Aeroportin e Prishtinës, Bujar Gashi ka treguar speciafikat për pasagjerët që udhëtojnë në aeroport. Gashi thotë se Aeroporti i Prishtinës ka qenë gjithmonë i gatshëm për fluturime por për shkak të...
Lajme25 Qershor 2020
Këtë të hënë (22.06.2020), ka ndërruar jetë një 70 vjeçar nga Vushtrria i infektuar me Covid19. I menjëhershëm në rrjetet sociale pati qenë reagimi i kryetarit të Komunës, Xhafer Tahiri. Tahiri pati thënë se për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.