×
Etiketë: Çka
Lajme30 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur rreth takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ministri e Punëve të Jashtme, Gent Cakaj. Ahmeti ka shkruar në Facebook se temë kryesore e këtij...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Sekretariati Shtetëror për Çështjet Ekonomike (SECO) beson se lëvizja e lirë e njerëzve, e cila u lejon qytetarëve të vendeve të BE-së dhe EFTA të punojnë në Zvicër, ka një efekt pozitiv në ekonominë e...
Bujqësi26 Qershor 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar rezultatet e Anketës së Ekonomive Bujqësore (AEB) për vitin 2019. Publikim ofron të dhëna për shfrytëzimin e tokës bujqësore, kulturat bujqësore, blegtorinë dhe produktet blegtorale, inputet bujqësore (plehrat...
Lajme25 Qershor 2020
Sipas analistëve perëndimorë, akuzat e bëra publike kundër Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, vetëm pak ditë para takimit në Shtëpinë e Bardhë, nuk ishte rastësore. Analisti amerikan, Daniel Serwer i Universitetit Johns Hopkins dhe profesori...
Lajme24 Qershor 2020
Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndajë presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli, raporton FrontOnline. Thaçi dhe Veseli,  nga Specialja po akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte...
Lajme24 Qershor 2020
Shtëpia e Bardhë ka ftuar të shtunën Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidentin e Serbisë Aleksandar Vucic për një takim të ndërmjetësuar prej saj, në të cilin SHBA do të përpiqen të rigjallërojnë bisedimet...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Protestat pas vdekjes së George Floyd në duart e policisë, nxorën përsëri në pah betejën e dhimbshme për barazi racore në Shtetet e Bashkuara. Por, çdo të thotë të ndeshesh me problemet racore në një...
Lajme21 Qershor 2020
Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Kosovës, Anton Quni, ka thënë se ka një dakordim për të filluar shërbimin ushtarak. “Shërbimi ushtarak ka qenë pjesë e programit qeverisës mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Edhe në...
Lajme20 Qershor 2020
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, thotë se në Kosovë po sheh gëzim se Lugina e Preshevës nuk do t’i bashkohet vendit. Murati, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “kosovaristët ahtisarian, kosovacentristët...
Lajme18 Qershor 2020
Kanë mbetur vetëm edhe nëntë ditë deri në takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë ku liderët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen atje me ndërmjetësimin e emisarit të Donald Trump, Richard Grenell,...
Lajme17 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se kryeministri aktual i vendit, Avdullah Hoti, është “kryeministër kukull dhe servil” i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe i...
Front TV11 Qershor 2020
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit që të mos flasin të pavërteta, derisa, tha se për këto çështje, duhet t’i tregojnë faktet nëse kanë. Selimi tha...
Hulumtime23 Shtator 2019
“S’po dimë çka me ba”. Kjo ishte fjalia me të cilën kryetari i Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP) Blerim Dina, hapi seancën në të cilën është bërë shqyrtimi kryesor i ankesës së Operatorit Ekonomik (OE)...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.