×
Etiketë: Çka
Lajme29 Shtator 2020
Republika e Kosovës vazhdon të mos ketë qasje në 99 pronat e ndërmarrjeve shoqërore që gjenden në Republikën e Serbisë. Përveç identifikimit të tyre dhe vendndodhjes së aseteve, Prishtina zyrtare nuk ka informacione nëse këto...
Lajme28 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur lidhur me aksionin e EULEX’it në zyrat e veteranëve. Ai ka thënë se nuk ju kanë bërë thirrje qytetarëve që të...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, e ka sfiduar ish-Kryeministrin Albin Kurti lidhur me arrestimet e fundit të Gjykatës Speciale. Molliqaj e ka pyetur Kurtin se ku është sot ai dhe çka mund të bëhet tash...
Lajme26 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales kanë marrë dy shtëpiza, një pajisje për kamerë e fotokopje nga zyrat e OVL-UÇK. Ky kompjuter ka mbetur jofunksional. Një ditë më parë hetuesit e Gjykatës Speciale morën shtëpizën e tij. Atë...
Lajme25 Shtator 2020
Zyrtarë policor të EULEX-it paraditen e së premtes, bastisën zyrat e OVL-UÇK-së. Pas bastisjes, te zyrat e OVL-UÇK u mblodhën qytetarë për të kundërshtuar bastisjen që po bëhej aty, por më pas nga zyrat e...
Lajme25 Shtator 2020
Paradita e sotme nisi zhurmshëm në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Diku rreth orës 11:00 në zyrat e kësaj organizate hynë pa paralajmërim dhjetëra policë të armatosur e të maskuar të EULEX-it. Urdhëri...
Lajme24 Shtator 2020
Ish presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se ka raporte korrekte me partitë politike, por ka edhe hatërmbetje me individ të caktuar si brenda LDK-së ashtu edhe partive tjera. Këto komente ish shefi i shtetit i...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një erë e lehtë paqeje po fryn këto ditë në Mesdheun Lindor, ku Greqia dhe Turqia janë zotuar se do të rifillojnë bisedimet për gjetjen e një marrëveshjeje. Pas tensioneve të fundit për kërkimet nën...
Lajme23 Shtator 2020
Berat Rukiqi, kryetar i Odës Ekonomike në Kosovë, ka treguar se cilët sektorë pritet të përfitojnë nga marrëveshja e financimit amerikan, që u nënshkrua më 4 shtator në Uashington. Me anë të një postimi në...
Kronika22 Shtator 2020
Për shkak të mungesës së të akuzuarit I.K dhe mbrojtësit të tij, avokatit Ramiz Krasniqi, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj tij, M.Z e E.K, i paraparë për të martën, në Gjykatën Themelore në Prishtinë....
Lajme22 Shtator 2020
Babai i Agon Musliut, Naim Musliu ka dëshmuar sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në Komisionin Hetimor për Pandeminë. Gjatë fillimit babai i Agon Musliut deklaroi se Vetëvendosje nuk ka ngritur zërin aspak për...
Lajme21 Shtator 2020
Politikani Zafir Berisha është emëruar sot koordinator kombëtar për Siguri Kibernetike, një pozicion ky që e bën atë të jetë njeriu kryesor i Kosovës në këtë fushë. Por, me çka do të merret z.Berisha –...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se dosjet që kanë ardhur në zyrat e OVL të UÇK-së, janë dokumente zyrtare të Gjykatës Speciale në të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.