Gjuha:
×
Etiketë: burg
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Bishkek, 23 qershor – Ish-presidenti i Kirgistanit, Almazbek Atambayev u dënua me 11 vjet e dy muaj burg dhe konfiskim të pasurisë me akuzën se liroi në mënyrë të paligjshme kriminelin Aziz Batukayev. Përkrahësit e...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Një gjykatë në Shkup e dënoi me 7 vjet heqje lirie ish-kryeprokuroren e Prokurorisë së Posaçme, Katica Janeva, në rastin e njohur gjyqësor si “Reket” (Zhvatja), ndërsa të akuzuarin e parë Bojan Jovanovski, i njohur...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Dy pronarët e një restoranti në Tajlandë u dënuan me 723 vjet burg, pasi mashtruan klientët me një ofertë të rreme për frutat e detit. Apichart Bowornbancharak dhe Prapassorn Bawornban u shisnin njerëzve kuponë që...
Lajme16 Qershor 2020
Katër (4) vjet burgim dhe tremijë (3.000) euro gjobë ndaj O.K, për veprat penale të narkotikëve Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rënda, më 16 qershor 2020, shpalli aktgjykim dënues ndaj të...
Front TV15 Qershor 2020
Këngëtari i njohur Labinot Tahiri (Labi) i është bashkangjitur sot protestës së artisteve para objektit të Qeverisë së Kosobvës, për mos lejimin e veprimtarisë së dasmave, raporton “Front Online”. Nga aty Labi ka thënë që...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.