Gjuha:
×
Etiketë: burg
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Pesë fëmijët e tyre janë detyruar të hanin të vjellat e tyre, të qëndronin në bodrum për ditë me radhë dhe të vuanin sistematikisht nga uria. Këto dhe detaje tjera të tmerrshme mund të lexohen...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një avokate turke që kërkonte gjykim të drejtë për akuzat e anëtarësisë në organizatë terroriste, ka vdekur sot në një spital të Stambollit në ditën e 238 të grevës së urisë. Miqtë e saj thanë...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
29 vjeçari Brenton Tarrant që vrau 51 persona në dy xhami në Zelandën e Re, është dënuar me burg të përjetshëm. Brenton Tarrant, u arrestua nën akuzën për terrorizëm dhe se ai është i pari...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Indrit Bajraktari do të qëndroje në burg për vdekjen e 17-vjeçares Enisa Doda. Kështu vendosi Gjykata e Shkodrës në seancën e zhvilluar me dyer të mbyllura në orët e para të mëngjesit të së dielës....
Lajme14 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallë aktgjykim dënues ndaj të pandehurit SH.B SH.B me datë 07.02.2020, rreth orës 11:20, i akuzuari duke vepruar në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme...
Lajme14 Gusht 2020
Mësimdhënësi B.V është dënuar me 3 muaj burg pasi ngacmonte seksualisht nxënësen e tij dhe ndalim të ushtrimit të profesionit të mësimdhënësit për pesë vite. Gjykata Themelore në Pejës tashmë ka shpallë aktgjykimin dënues ndaj...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Një shtetas kinez, pas 27 vjet qëndrimi në burg për vrasjen e dy fëmijëve, u lirua për mungesë provash. Gjykata Supreme e Kinës vendosi se nuk kishte prova të mjaftueshme kundër 53-vjeçarit Jang Yuhuan, i...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Ish-kryetari i Gjykatës Penale në Shkup, Vlladimir Pançevski i akuzuar për keqpërdorim të sistemit AKMIS, nga ana e Gjykatës së Velesit është dënuar me tre vite e gjashtë muaj burg. Vendimin e ka publikuar gjykatësja...
Kronika04 Gusht 2020
Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër arrest për deputetin Etem Arifi, i cili është dënuar me vendim të të formës së prerë për mashtrimin me subvencione që kapin shumën mbi 25 mijë euro. Lajmin...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Një përleshje e armatosur mes luftëtarëve të ISIS-it dhe forcave afgane të sigurisë në një burg në qytetin Jalalabad i ka lënë të vrarë së paku 24 persona dhe ka bërë që shumë të burgosur...
Lajme31 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nxjerrë sot dekret për faljen e dënimit për 7 të burgosur, raporton Gazeta Express. Në mesin e personave që Thaçi ka vendosur të ua falë dënimin përmes dekretit janë...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Tre të burgosur nga Georgia janë lavdëruar dhe përshëndetur për shpëtimin e jetës së një gardiani i cili pësoi një sulm në zemër, jashtë dyerve të qelisë së tyre. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi,...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Nikolin Zefi jeton me peshën e dy lloj ligjeve, jo vetëm ligjet e shkruara që rëndojnë mbi të gjithë, por edhe një lloj ligji tjetër, atë të kanunit. Atij i kanë dërguar mesazh sipas zakonit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.