Gjuha:
×
Etiketë: burg
Kronika17 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykim dënues kundër dy të akuzuarve A. M. (1) dhe A. M. (2), shtetas të Republikës së Shqipërisë sepse në bashkëkryerje kanë kryer...
Lajme11 Korrik 2020
Kosovari, Roland Zeka, ishte duke u mbajtur në burg në Siri, i akuzuar për veprën penale “Organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste”. Mirëpo, i paraburgosuri kishte probleme të rënda shëndetësore dhe sipas informatave nga Policia...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Gjykata e Lartë e Koresë së Jugut ka ndryshuar sot vendimin e mëhershëm për ish-presidenten Park Geun-hye, me akuzat e korrupsionit, përvetësimit e influencimit, duke e dënuar me 20 vjet burg. 68-ishte dënuar më herët...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Katër gra të reja midis moshës 23 dhe 29 vjeçare janë gjykuar nga Gjykata e Qarkut në Bülach (Cyrih) për një plan hakmarrjeje të përshkallëzuar. Gjykata të enjten i ka gjetur ato fajtore për ushtrim...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Ky është Eduart Lamaj që pranon se është personi që shfaqet në këto kamera sigurie, teksa hyn i armatosur dhe qëllon për vdekje Bujar Likën dhe Paulin Gjergjin. Kamerat e sekuestruara tregojnë se pas atentatit,...
Lajme01 Korrik 2020
Deputetit Etem Arifi do t’i duhet të shkojë në burg, për vuajtjen e dënimit. Gjykata e Apelit e ka refuzar ankesën e tij, duke ia vërtetuar dënimin e shqiptuar nga Themelorja. “Sipas vlerësimit të Kryetarit...
Lajme30 Qershor 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës Etem Arifi, ka edhe një ditë në dispozicion për të pritur nëse do të përfundoj në burg për 1 vit e 3 muaj, apo do të vazhdoj të qëndroj në...
Lajme29 Qershor 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, i dënuar me vendim të formës së prerë për mashtrim me subvencione, sot do të shkojë në burg për ta vuajtur dënimi. Lajmin per Sinjalin e ka konfirmuar...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gjykata Penale e Ankarasë u caktoi dënimet anëtarëve të organizatës terroriste FETO për përpjekjen për të rrëzuar rendin kushtetues. Një gjykatë turke u caktoi sot dënime të përjetshme 86 anëtarëve të organizatës terroriste FETO për...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Është caktuar masa ‘arrest me burg’ për dy mjekët, Besim Lama dhe Viktor Marku nga Gjykata e Kurbinit. Kjo masë erdhi pas akuzës se mjekonin ilegalisht autorin e dyshuar të vrasjes së dy biznesmenëve në...
Lajme24 Qershor 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykim dënues kundër të akuzuarit E.B. për veprën penale, “Vrasja” nga neni 178 dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të...
Kronika24 Qershor 2020
Dy vëllezërit nga Kukësi, të cilët përdhunuan një 20-vjeçare me probleme mendore dhe fizike nga Kosova do të qëndrojnë në burg deri në përfundim të hetimeve. Vendimi është dhënë nga Gjykata e Kukësit një ditë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, thotë se ka autorizuar qeverinë të arrestojë këdo që ka tentuar të shembë monumentet ose statujat, duke kërcënuar se ata mund të përballen me 10 vite burg. Sipas mediave të huaja,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.