Gjuha:
×
Etiketë: burg
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Lajme30 Shtator 2020
Me pesë muaj burgim është dënuar R.B., ish-komandant i Shërbimit të Zjarrfikësve në Kamenicë pasi kishte shfrytëzuar pozitën e tij zyrtare për të mbushur me para të shtetit veturën private. Në njoftimin e Gjykatës Themelore...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”.Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht, në rast se në katër vitet e ardhshme...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “shuplakat”. Ish kryeministri i Maqedonisë në arrati Nikolla Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht,...
Lajme29 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës nuk beson se mungesa e deputetit Etem Arifi në kuvend do të paraqesë vështirësi në punën e ekzekutivit.Xhavit Beqiri, këshilltari për media i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, thotë se pavarësisht faktit...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Etem Arifi, ose i njohur ndryshe edhe si vota e 61-të e Qeverisë Hoti, sot ka përfunduar në pranga, pas disa muajsh që kishte qenë në arrati. Si rezultat i mosprezencës së tij në...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë Veriore, Gordana Jankullovska është dërguar sot në burgun e Idrizovës. Policia konfirmon se që Jankullovska do të vuajë dënimin prej 4 vjet burg për rastin “Tanku”, blerje e Mercedesit luksoz./AlsatM/Front...
Lajme23 Shtator 2020
Pas pranimit të fajësisë, i akuzuari për dhënie të 10 eurove ryshfet, Senisha Popadiq, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë me 6 muaj burgim me kusht e 600 euro gjobë. Dënimi me burgim në...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Organizata ndërkombëtare për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve UNICEF kritikoi vendimin e Gjykatës nigeriane të Sheriatit sipas të cilit një 13-vjeçar u dënua me dhjetë vjet burg për blasfemi. Një gjykatë e Sheriatit në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gjykata e Posaçme në Tiranë ka dënuar me 14 vjet burg Arbër Çekajn për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Prokuroria kishte kërkuar 21 vjet burg, kërkesë të cilën e konfirmoi edhe gjykata, por për shkak...
Lajme07 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të hënën, e ka dënuar me 300 euro gjobë dhe 1 vit burgim me kusht të akuzuarin për dhënie të ryshfetit, Andon Vasiliu Dënimi me kusht ndaj të akuzuarit Vasiliu nuk...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Burgu i Vaqarrit është i vetmi burg në botë ku policët nuk e marrin shërbimin për të parandaluar ndonjë arratisje të mundshme, por për të ruajtur bazën materiale. Është gjithashtu i vetmi burg në botë...
Kronika04 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit për veprën penale “lëndimi i lehtë trupor”, B.A. Në bazë të këtij aktgjykimi, të akuzuarit i është shqiptuar dënimi me burgim...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.