×
Etiketë: besë
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog. Hoti e ka uruar Szunyogun për detyrën e re si përfaqësues special i unionit në Kosovë....
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell tha se Brukseli angazhohet për opsionin e integrimit gradual në bllok të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai theksoi se në masë të...
Lajme14 Shtator 2020
Çeku Tomas Szunyog ka filluar detyrën e tij si shef i ri i Zyrës së BE’së në Kosovë. I njëjti, nesër pritet që të zhvillojë një takim njoftues me kryeministrin Avdullah Hoti. Szunyog më 1...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kreu i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, deklaroi sot se hovi i dialogut Kosovë-Serbi duhet të ruhet, dhe se nuk ka asnjë arsye për të caktuar afate. Fabrizi tha se si ndërmjetësues në...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Drejtuesit e shtatë vendeve evropiane në Mesdhe kanë deklaruar se janë të gatshëm të mbështesin sanksionet e Bashkimit Evropian kundër Turqisë nëse ky vend shmang dialogun mbi përshkallëzimin e tensioneve në det. Me atë rast,...
Lajme11 Shtator 2020
Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog u prit në takim nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në këtë takim, përpos njoftimit të misionit të Szunyog-it...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa priti sot në një takim Shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian/Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog. Gjatë këtij takimi, kryetari Mustafa e njoftoi Szunyog për zhvillimet e...
Lajme10 Shtator 2020
Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog u prit në takim nga kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Ambasadori Szunyog në këtë takim njoftoi Kurti mbi synimet e tij gjatë mandatit...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Se Kosova nuk trajtohet si shtet sovran dhe i pavarur nga BE-ja është ditur qëmoti, por zyrtarë të Bashkimit Evropian gjithmonë e kanë relativizuar këtë duke përmendur “perspektivën evropiane” për të. Deri më tash nuk...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Rexhep Taip Erdogan i ka bërë thirrje BE-së të jetë “e paanshme” në mosmarrëveshjen e gazit me Greqinë. Sipas njoftimeve të zyrës presidenciale në Ankara Presidenti turk i tha në një telefonatë Presidentit të Këshillit...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-së Donald Trump, duke lidhur Kosovën dhe Lindjen e Mesme, abuzoi me dy konflikte, të cilat janë të komplikuara dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti i ktheu për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.