×
Etiketë: besë
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Ballkani Perëndimor është një përparësi për Bashkimin Europian dhe ne i kemi kthyer fjalët në vepra, deklaroi sot komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. ”Ato kanë të bëjnë me metodologjinë e rishikuar të zgjerimit,...
Lajme18 Qershor 2020
Kosova, historikisht dhe gjeografikisht, i përket Evropës dhe është e vendosur që të zë vendin e vet të merituar në strukturat e Bashkimit Evropian, kështu deklaroi ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj...
Lajme17 Qershor 2020
I dërguari i posaçëm i BE-së në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajcka ka qëndruar sot në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, ku është pritur nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, Ministrja e Punëve të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për siguri dhe siguri politike dhe nënkryetari i Komisionit Evropian, Josep Borrell sot e nominoj David Geer për shef të delegacionit të BE-së në Maqedoninë e Veriut, i cili duhet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.