×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Borell e nominon David Geer për ambasador të BE-së në Maqedoninë e Veriut

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për siguri dhe siguri politike dhe nënkryetari i Komisionit Evropian, Josep Borrell sot e nominoj David Geer për shef të delegacionit të BE-së në Maqedoninë e Veriut, i cili duhet të zë vendin e Samuel Zhbogar.

  Geer për momentin është në krye të Sektorit për sanksione politike në EEAC.

  Zhbogar funksionin e euroambasadorit në vend e kryen që nga 1 shtatori 2016, ndërsa zuri vendin e ish-shefit të delegacionit të BE-së, Aivo Orav

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.