×
Etiketë: ambasadorin
Lajme29 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot ka mbajtur takim virtual me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett. Temë kryesore e këtij takimi ishin prioritet e ministrisë me theks...
Lajme29 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, László Márkusz. Hoti e falënderoi ambasadorin Márkusz për punën e tij të përkushtuar në Kosovë, si dhe për përkrahjen e përhershme...
Lajme26 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë , Vesel Krasniqi, priti në takim ambasadorin e Austrisë̈ në Kosovë, Christoph Weidinger. Krasniqi e njoftoi ambasadorin për përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për t’i mbështetur bizneset në tejkalimin e...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në takimin lamtumirës me ambasadorin hungarez  Laszlo Markus, bisedoi për raportet bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Hungarisë si dhe për dialogun Kosovë-Serbi. Për dialogun me Serbinë, Osmani ka përsëritur...
Lajme19 Qershor 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj priti në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin diskutoi për zhvillimet politike në Kosovë dhe bashkëpunimin midis Kosovës dhe Gjermanisë. Me këtë rast, Selmanaj e...
Lajme18 Qershor 2020
Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim përshëndetës Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. “Vlerësimi i bashkëpunimit të deritanishëm ndërmjet institucionit të Prokurorit të Shtetit dhe Ambasadës së Zvicrës në Kosovë, avancimi...
Lajme18 Qershor 2020
Në një ceremoni në ambientet e Kalasë së vjetër të qytetit, Komuna e Vushtrrisë ka shpallur Qytetar Nderi ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu. “Sot kam pasur nderin e madh t’i dhuroj Çelësin e...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Turqisë në Kosovë, Çagrı Sakar, raporton Front Online. Në takim, Kryeministri Hoti me ambasadorin Sakar biseduan rreth situatës së fundit...
Lajme15 Qershor 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim ambasadorin e Çekisë në Kosovë, Pavel Bilek, me të cilin bisedoi për marrëdhëniet bilaterale dhe zhvillimet aktuale politike në vend. Kryeministri Hoti e ka...
Lajme15 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, prit sot në takim Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e përgjithshme në vend. Hoti, fillimisht e ka njoftuar ambasadorin Lebet për...
Lajme15 Qershor 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Bajrami e informoi ambasadorin amerikan rreth aktiviteteve të Ministrisë së Financave sa i përket menaxhimit të financave publike dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.