×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti priti në takim ambasadorin e Çekisë, Pavel Bilek

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim ambasadorin e Çekisë në Kosovë, Pavel Bilek, me të cilin bisedoi për marrëdhëniet bilaterale dhe zhvillimet aktuale politike në vend.

  Kryeministri Hoti e ka falënderuar ambasadorin Bilek për mbështetjen e Çekisë dhënë Kosovës në të gjitha periudhat e shtetndërtimit dhe konsolidimit të saj, në të njëjtën kohë ka shprehur gatishmërinë për thellimin e mëtejmë ndërmjet dy vendeve dhe avancimin e partneritetit në të gjitha fushat e interesit të përbashkët.

  Njëkohësisht, kryeministri Hoti e ka njoftuar ambasadorin Bilek me prioritetet e Qeverisë së tij duke vënë theksin tek masat që po ndërmerren me qëllim menaxhimin sa më të mirë të pandemisë COVID-19 si dhe fokusin në rimëkëmbjen ekonomike.

  Nga ana e tij, ambasadori Bilek e ka falënderuar kryeministrin Hoti për pritjen dhe bashkëbisedimin për çështje të rëndësishme, duke i uruar suksese në punët dhe sfidat që e presin Qeverinë, ndërkohë që ka shprehur gatishmërinë e tij në intensifikimin e raporteve të mira në mes të dyja vendeve.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.