×
Etiketë: ambasadorin
Lajme30 Korrik 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot në një takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar dhe drejtorin e TIKA-së, Cihan Dinçer, të cilët i ka njoftuar me projektet,...
Lajme29 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin zviceran në Prishtinë, Jean-Hubert Lebet, me rastin e përfundimit të misionit të tij diplomatik në vendin tonë. Osmani e falënderoi...
Lajme27 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin e Austisë në Kosovë,  Christoph Weidinger, raporton Gazeta Express. Në këtë takim, sipas njoftimti për media, Osmani dhe ambasadori Weidinger biseduan për shumë çështje të bashkëpunimit ndërmjet...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, të cilin e falënderoi për bashkëpunimin dhe angazhimin e tij gjatë mandatit në Kosovë. Me...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt, me rastin e përfundimit të misionit diplomatik në Kosovë. Kryetarja Osmani e përgëzoi Ambasadorin Heldt për përfaqësimin...
Lajme14 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Pushtetit Lokal Goran Rakiq, sot u takua me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott. Biseda ishte orientuar në pandeminë aktuale të shkaktuar nga virusi Covid-19 dhe çështje të...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në BE, Vladimir Chizhov, bisedoi të hënën me përfaqësuesin special për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Mirosllav Lajçak, bëhet ditur përmes sajtit të Misionit rus pranë BE-së. Sipas këtij burimi,...
Lajme13 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar sot një bisedë me Ambasadorin e Çekisë në Kosovë, Pavel Bilek. Haradinaj-Stublla ka theksuar se Kosova është mirënjohëse për angazhimin e Çekisë në mbështetje të konsolidimit...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Italisë Nicola Orlando, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet politike në vend. Haradinaj ka thënë se ambasadori italian ka shprehur mbështetjen...
Lajme02 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla e ka takuar sot Ambasadorin e Hungarisë Márkusz László. Shefja e diplomacisë kosovare ka thënë se ka ritheksuar nevojën për liberalizimin sa më të shpejtë të...
Lajme01 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, ka pritur sot në takim ambasadorin e Turqisë në Prishtinë, Cagri Sakar, të cilin e ka falënderuar për përkrahjen dhe ndihmat mjekësore të...
Lajme01 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Driton Selmanaj, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grøndhal, me të cilin diskutoi zhvillimet politike në Kosovë si dhe mundësitë për bashkëpunim të mëtutjeshëm...
Lajme01 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi është takuar me Ambasadorin italian në Kosovë, Nicola Orlando, me të cilin temë diskutimi ishte forcimi i mëtejmë i bashkëpunimit midis dy vendeve, ecuria e reformës në drejtësi, si dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.