Lajme

Haradinaj-Stublla takon ambasadorin hungarez, flasin për vizat

Haradinaj-Stublla takon ambasadorin hungarez, flasin për vizat
13:41 | 02 Korrik 2020

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla e ka takuar sot Ambasadorin e Hungarisë Márkusz László.

Shefja e diplomacisë kosovare ka thënë se ka ritheksuar nevojën për liberalizimin sa më të shpejtë të vizave, njofton Klan Kosova.

“Kosova ka ndërtuar ndër vite partneritet të qëndrueshëm me Hungarinë, si një nga vendet e para që e ka njohur pavarësinë e vendit. Me mirënjohjën me të thellë për gjithë mbështetjen që Hungaria i ka dhënë Kosovës, veçanërisht përkrahjen në procesin e liberalizimit të vizave, ritheksova nevojën për intensifikimin e përpjekjeve për përshpejtimin e këtij procesi”.

Në këtë takim është biseduar edhe për koordinimin e mëtutjeshem të bashkëpunimit ekonomik në mes të Kosovës dhe Hungarisë.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera